Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyon alacsony fordulatú...

Nagyon alacsony fordulatú villanymotort hol találok?

Figyelt kérdés
120, illetve 300 percenkénti fordulatú villanymotort hol találok? Lehetőleg új kellene, ami a nap 24 órájában állandóan lenne használva, tehát a szénkefés motor kizárt, és elég lenne olyan 750-1000 Watt körüli teljesítmény. Villanyszerelőm szerint vegyek 750 fordulatos motort, és frekvenciaváltót használjak hozzá. Én nem hiszem, hogy hosszú távon üzembiztosan teljesítené a dolgát. Fontos kritérium, hogy ne legyen hangos, inkább csendesebb.

#villanymotor #alacsony fordulatszámú villanymotor #hajtóműves villanymotor
2013. márc. 11. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy hajtóműves villanymotor miért nem jó?általában olajban forognak a hajtóművek,tehát tovább tart mint a motor.Ilyen kis fordulatú motor nincs,tehát muszály lesz áttételezni.
2013. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerinted pl. a Combino villamos direkt hajtású tengelyvégi motorja hányat fordul percenként? Vagy a villanyautók kerékagymotorjai. Ne állíts már olyat, hogy nincsenek ilyen alacsony fordulatú motorok.


Tíz másodperc, google, és az első találatok között mikre akad az ember:

[link]

[link]

Ezek a motorok egy vagyonba kerülnek. Próbálj keresni elektromos kerékpár kerékagymotort (a fordulatszám stimmel, de max 300W), vagy elektromos robogó kerékagymotort, azok 1-2 kW teljesítményűek is lehetnek. Persze meg kell venni hozzá a megfelelő vezérlő elektronikát is.

2013. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rosszul kerestem a google-ben sajnos, ezért is tettem fel itt a kérdést, nem tudtam pontosan mit keresek, valószínű a kereső szó, illetve szavak voltak rosszak. A link alatt található motorok nagyon jók, meg is kérdezem az áruk.


A kerékagymotorok mennyire strapabíróak, mondjuk meddig, hány napig bírhatja, hónapig, ha állandóan megy éjjel nappal? Én csak abból indulok ki, hogy az elektromos kerékpárok, illetve robogók sem mennek állandóan, szóval kicsit furcsán nézek most, de észérvekkel meg lehet győzni.

2013. márc. 12. 01:30
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
A kérdésben szerepel a 750-1000 watt körüli teljesítmény,namost a bicikli nincs ennyi,a villamos pedig picivel több.Ennyi erővel ajánlhattad volna a direktmeghajtású lemezjátszó motorját is ami 33/45-ös fordulatú.Én hasznos válaszokat igyekszem adni,ezért állítom továbbra is hogy nincs ilyen motor,vagy ha mégis találsz valami speciális motort a vezérléssel együtt az ára milliókat is kitehet.Százszor olcsóbb,egyszerűbb és tartósabb egy hajtóműves motor,melyet bármilyen fordulatszámmal meg lehet vásárolni,akár újan,akár használtan,arról nem beszélve hogy az előzőleg említett motorok egyike sem 230 vagy 400 voltos,és gondolom a kérdező nem akkumulátorral szeretné használni éjjel nappal.
2013. márc. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Funkcionális analfabétákkal nem vitatkozom.

Te nem adtál hasznos választ, és az okoskodó pattogó stílusodból ítélve már találkoztunk itt korábban. Talán led-tápegység ügyében... ott is ezerrel nyomtad a hülyeséget, gondosan kihagyva az előzményekből azt, ami nem fér bele a világképedbe.

A kérdező szénkefe, és mechanikus áttétel _nélküli_ motort keresett. Erre te ajánlottál egy áttételes motort.

Csak az első találatot tettem be google-ból, hogy megcáfoljalak, mert léteznek nagy teljesítményű kis fordulatú motorok. Fél órát szánva a keresésre biztos lehetne találni olyat is, ami nem kerül egy vagyonba, és 230 voltról működik.


Kérdezőnek: lehet hogy könnyebb lenne válaszolni, ha a pontos feladat is ismert lenne.

2013. márc. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát analfabéta az te vagy barátom,még olvasni se tudsz ,hol van az a kérdésben hogy áttétel nélküli motorra van szükség?
2013. márc. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!