Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány Ohm-os fejhallgatót?

Hány Ohm-os fejhallgatót?

Figyelt kérdés
Hány Ohm-os fejhallgatóra lehet optimalizálva a Toneweal FW-66 96k típusú hangkártya fejhallgató kimenete? Sehol nem találtam róla infót. Akarok vásárolni egy Beyerdynamic fejhallgatót de 250Ohm és 600Ohm-os veriói vannak. Esetleg, meg tudom valahogy mérni műszerekkel?
2013. márc. 14. 04:22
 1/3 anonim válasza:
Nem kell ilyesmin agyalj.A fejhallgató kimenet szabványosan,bármilyen impedanciára lett tervezve.Bármilyen fülest beledughatsz( ez nem hangfal).Tehát 15 Ohm-tól bármennyit.A nagyobb impedancia,jobb átviteli frekvenciát eredményez és kisebb teljesítményt.
2013. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kéziműszerrel mérni sajnos ezt nem tudod. :(


A füles kimenet (zöld) általában 32 ohm kölüli átlag fülesekre van méretezve. A line kimenetnek pedig 600 ohm körüli a kimeneti impedanciája.

Próbáld az érzékenysége is nézni, ezt mV-ban (millivolt) adják meg, kimeneteknél és füleseknél is.

2013. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem találok semmi olyan műszaki adatot, ahol írnának valamit a fejhallgatókimenetről.


Toneweal FW66-96k:

[link]


Fontos lenne, mert zenei munkára kéne. Úgy döntöttem, hogy rádugok egy fejhallgatót aminek ismerem az impedanciáját és meghallgatom, hogy hol torzul ha torzul. Ismereteim szerint ha túl kis ellenálású fülest raknék rá akkor egy bizonyos hangerőig (60-70%-ig) torzulásmentesen szólna utáni viszont berecsegne ami nem jó a hangzásnak sem a fülesnek. Viszont ha nagyot akkor meg max hangerőn sem szólna erősen. Ez a Toneweal egy elég komoly külső hangkártya szóval studiófülesekhez mért kimenete van. Én 250-300Ohm-osra tippelem olyan 20-25mW-ra. Rádugom azt a 35Ohm-os fülest és kiderítem mikor kezd eltorzulni a jel és írok egy emailt a gyártónak, hogy tegye közzé a részletes műsazki adatokat is.


Amúgy egy teljesen korrekt hangkártya árban és minőségben, ajánlani tudom. A Mac-en teljesen plug end play viszont a Firewire catornán az első helyet igényli mert a puffere megsinyli ha pl egy winchester leveszi a sávszélt előle. :)

2013. márc. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!