Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Changergirl kérdése:

Van valakinek tapasztalata e-book olvasóval kapcsolatban? Melyik márkát érdemes venni, mire kell odafigyelni a vásárlásnál, stb?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem, kicsi, sok könyv fér rá, kellemes olvasni. Dolgoztam külföldön fél évet, és csak a könyvek jelentették a kapcsolatot a magyar szóval, de két bőröndben sem tudtam volna kivinni annyi olvasnivalót, amennyin átrágtam magam a Kindle-ömön. És ha már Kindle: a családban három ilyen is van, egyikre sincs panasz (keyboard, touch és 4)
2013. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a nagyméretű (9.7"-os) kijelzőjűt nem javaslom, mert rettentő drága, és nem is jó, lassú, könnyen elromlik. Az Amazon Kindle most nagyon divatos, de nem látom semmi előnyét az európai társaival szemben.

Én egy Icarus Pocket márkájút vettem 31 ezerért, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve: minden formátumot és nyelvet felismer, jól kezeli a különleges karaktereket, gyors, könnyű, nincs rajta semmi extra, semmi olyasmi, amit egyébként sem tudna, és ár/érték arányban a legjobbnak tartom. A wifi és 3G, amiket más olvasókhoz ajánlanak, dupla árba kerülnek, és ráadásul korlátozottan vagy alig működik rajtuk a webböngésző, tehát felesleges pénzkidobás. A Kindle amerikai formátumokat kezel, az európai embernek szerintem európai olvasó kell (az angol ABC-ben nincsenek különleges karakterek sem).

Létezik most a legújabb találmány is, a "pearl white" vagy "angel glow" névre hallgató fajták, amelyek azt tudják, hogy oldalról LED lámpával világítják meg a kijelzőt, így akár sötétben is lehet olvasni vele. Ez biztosan jó, de kétszer annyiba kerül egy olvasó, ha ilyet választasz.

Az Onyx márkájút nem ajánlom. Nekem olyanom volt, nagyon drága, és el is romlottt, a szervíz pedig nem akarja garanciálisan megjavítani, csak 50 ezerért (most pereskedek velük). Inkább vettem egy tökéletesen működö, minden felesleges csilivili nélküli Icarus Pocket-et 31 ezerért.

2013. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A Kindle amerikai formátumokat kezel, az európai embernek szerintem európai olvasó kell (az angol ABC-ben nincsenek különleges karakterek sem)."


Ennek így nincs értelme, nem létezik "amerikai" és "európai" szabvány. A Kindle a mobipocket formátumot használja, ami Unicode alapú (ahogy az ePub is), így gyakorlatilag minden karakter benne van.


Böngészésre az eInk kijelzős eszközök viszont tényleg nem valóak, arra ott a telefonod.

2013. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azaz igazság, hogy elég nehéz jó árban jó ebookot is venni. Esetleg valaki nem tudja, hogy ezek közül amit felsoroltatok melyik a legjobban szemkímélő?
2013. márc. 20. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik szemkímélő, ami valódi e-book olvasó, tehát e-tina + e-papír (e-ink, e-paper) technológiájú.

Én a legjobb árban a 6 colos Icarus Pocketet vettem meg magamnak, és bátran merem ajánlani. Sőt, nem közvetlenül a nygkertől rendeltem, hanem a lira.hu álózaton keresztül, de lehet a bookli-hu oldalról is. Én azért a lirától, mert törzsvásárló vagyok, és a pontjaim száma hirtelen úgy megugrott, hogy azóta a legmagasabb kedvezménnyel vásárolhatok a liránál.

Csak tippként mondom, hogy ha valahol pontokat kapsz, vagy kedvezményt, ezt is érdemes szem előtt tartani.

Nem akarlak rábeszélni az Icarus Pocketre, de nekem 31 ezerért nagyon jó az ára, és a minőségével is TÖKÉLETESEN meg vagyok elégedve.

2013. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

+1 a Kindle-nek (nekem is ez van) minőségben kiváló, és támogatja a magyar nyelvü szöveget (a #2 válasz félrevezető).

Itt olcsón is vehetsz:

[link]

2013. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!