Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érintésvédelmi hiányosságokat...

Érintésvédelmi hiányosságokat (pl. munkahelyen) kinek kötelező jelenteni? Köteles vagyok-e szabványnak nem megfelelő eszközt használni?

Figyelt kérdés
Érintésvédelmi szempontból nem felelő fali csatlakozóba van bedugva nem földelt elosztó, melyet érintésvédelmi szempontból korábban bevizsgáltak, arra Életveszélyes, tilos használni megjelölést írt a villanyszerelő, ebbe az elosztóba van bedugva a számítógép, a monitor és a nyomtató is. Hát nem vagyok nyugodt. Jelzem a közvetlen főnököm felé, de kíváncsi vagyok hogy köteles vagyok-e ilyen eszközökkel dolgozni?

2013. márc. 20. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles,de ő se köteles neked munkát adni...
2013. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem fog megrázni az áram. Ami megrázhat az a számítógép háza, de azon is csak a fémrészek hiba esetén. Aminek nagyon kicsi a valószínűsége, meg nem is kell hozzáérni. Egyébként nem vagy köteles így használni az eszközöket.
2013. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

-közvetlen felettesednek jelentsd, lehetőleg legyen tanu is. Illetve a munkavédelmisnek, ha van ilyen.


-nem vagy köteles, de ne lepődj meg, ha másnap nem kell menned dolgozni. (ma szar világ van)


- Igenis életveszélyes a dolog. MIkor fog elromolni az elektromos berendezés amit használsz? Akár most akár 5 év múlva. de ha a fém házra áram(fázis ) kerül és meghalsz???

Ha földelt az elosztó és dugaljzat akkor a biztosíték, FI relé leold és nem halsz meg!!!

Az áram nem játék, az a vezeték amiben áram van, ugyanúgy néz ki mint amiben nincs, csak más a fogása!

2013. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül szóltam a főnöknek és nagyon rendes volt, zokszó nélkül azonnal cserélték. Azért nem lettem volna nyugodt, számítógép, monitor, nyomtató volt bedugva a földeletlen hosszabbítóba.
2013. ápr. 5. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!