Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy lehallgatják a...

Kiderült, hogy lehallgatják a telefonomat. Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Annyit tudtam meg, hogy volt a lakásban valami digitális kütyü, ami bekapcsolt amikor telefonáltam (akár engem hívtak, akár én hívtam), és felvette a beszélgetést. Nemcsak az én hangomat lehetett hallani, hanem kis recsegés mellett olyan volt, mint egy élő telefonbeszélgetés. A beszélgetés erről a kütyüről le lett töltve egy mobiltelefonra, amit aztán meg is halgattam.

Azon kívül, hogy felháborít, kíváncsi is vagyok, mi ez, és hogy működik. Tud valaki segíteni?


2009. szept. 17. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez illegàlis, ha nem vagy rola tàjékoztatva, tegyél feljelentést!
2009. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
91%

Úgy tudom, a titkosszolgálat lehallgathat embereket, ami engem is felháborít, de hát manapság már olyan időket élünk, amikor az ember gondolatait is megfigyelnék legszívesebben. Hogyan csempészték be a lakásodba a kütyüt? Ha tényleg egy poloska volt becsempészve a lakásodba, akkor én azt csináltam volna, hogy megberhelem(rákötök valami nagyfrekvenciát, vagy nagyfeszültséget a hangbemenetre), és küldök vele valami jelet, ami vagy kellemetlenséget okoz nekik, vagy tönkreteszi a gépüket. Képzelj el egy lehallgató központban kávéját szürcsölgető állami alkalmazottat, amint szorgosan hallgatja le a telefonokat, fején a fölhallgatóval, majd egyszer csak egy dobhártyaszaggató sípolás tör elő a fülhallgatóból, szerencsétlen meg magára borítja a kávét ijedtében. :D


Vagy csak egyszerűen összetörtem volna a kütyüt, édesanyjukkal szórakozzanak...

2009. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindenekelőtt szeretnélek megnyugtatni, hogy nem a Titkosszolgálat illetve a Nemzetbiztonsági Hivatal (csak ők végezhetnek lehallgatást Magyarországon) szállt rád, ők sokkal kifinomultabb technikát alkalmaznak, amikor telefont hallgatnak le. A telefonközpontokban (a vezetékes illetve a mobil telefonok is központok közbeiktatásával kommunikálnak egymással) vannak úgynevezett „diszponibilis” helységek, amelyekhez csak a Nemzetbiztonsági Hivatal fér hozzá. Ezekben a helységekben a Nemzetbiztonsági Hivatal emberei bármely telefonkészülékhez, legyen az vezetékes, vagy mobil, hozzáférnek, ezért soha nem tudjuk, hogy mikor hallgatnak le bennünket.

Tehát a Nemzetbiztonsági Hivatal nem fog a lakásodban semmilyen kütyüt elhelyezni, mert csak a legközelebbi telefonközpontig kell, a nekik fenntartott helységig elmenni, és máris lehallgathatnak.


Nem írtad, hogy hagyományos, analóg vezetékes telefonról, illetve mobil telefonról van-e szó. A vezetékes telefont lehallgatni, nem nagy kaland egy diktafon és egy egyszerű elektronika elég hozzá, ami azt figyeli, hogy a telefonkagylót felvették, és bekapcsolja a diktafont. Ha csak hallgatni szeretnéd a beszélgetést még fémes kapcsolatot sem kell létrehoznod az érpárral ami a telefonkészülékhez vezet, egy úgynevezett lakatfogó nevű műszer elég hozzá.


A mobiltelefon sokkal keményebb dió. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy egyszerű eszközökkel 900-1800-1900Mhz GSM rendszerű digitális mobiltelefont a levegőn keresztül lehallgatni gyakorlatilag lehetetlen. Ilyen csak a filmekben van, a valóságban ez a lehallgatási forma gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

Ha én mobiltelefont szeretnék lehallgatni, akkor a telefonban helyeznék el egy poloskát ami „hallgatja” amit a másik ember, mond, és nyilván halja, amit te mondasz, és rádióhullámok segítségével átadja a beszélgetést annak a berendezésnek, amit találtál.

A másik lehetőség, ha egy okos telefonnal rendelkezel, telepítenék egy olyan programot a telódra amely a beszélgetést BlueTooth-on keresztül átküldi az általad megtalált készülékhez amely rögzíti azt.

Az első megoldáshoz szerintem biztosan lehetne poloskát venni a neten, a második már komolyabb programozói tudást igényelne de nem kivitelezhetetlen, hisz ha belegondolsz egyre több mobiltelefonkészülék tudja saját maga is rögzíteni a beszélgetést, a BlueTooth-os fejhallgató pedig már régóta létezik. Így technikai akadálya nincs ennek a megoldásnak sem.

De mindkét megoldásban közös, hogy a készülékedhez hozzá kell férnie, az elkövetőnek, és ez eléggé leszűkítheti, a kört, amelyből az elkövető kikerült. Féltékeny, irigy, stb. férj-feleség, barát-barátnő, kolléga-kolléganő stb. akit a lakásodba is be szoktál engedni.

Hát remélem tudtam valamelyest segíteni.

2009. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Szereld szét a kütyüt, a mikrofon kábeljeire csatlakoztass egy kis erősítőt, szerintem fél watt is elég, és nyomass le egy 20khz-es hangot, asszem meglepődne a kedves lehallgatód.
2009. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm. A történet egyszerű: a "kedves" férjem úgy gondolta, hogy tudni akar arról, mit beszélgetek a barátnőmmel, mert hátha... Így valami szerkentyűt felrakott a szekrény tetejére, és amikor beszéltünk a telefonon, akkor ez a "bigyó" felvette. Mobil. A telót azóta szétszedtem, nem láttam benne semmi oda nem illőt. A becsempészett program elképzelhető, mert miért mondta volna el az igazat?! Ezt tudom úgy törölni, hogy a telefonban lévő (Gyári beállítás visszaállítása) progival törlök mindent?
2009. szept. 21. 22:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem írtad, hogy milyen típusú telefonod van, így nehéz korrekt tanácsot adni. Amikor a speciális programról írtam, én egy „symbian” operációs rendszert használó telefonra gondoltam, szinte minden gyártónak van ilyen készüléke, ezek a készülékek azok, amelyek az én véleményem szerint a legjobban manipulálhatóak.

Egyébként sokkal egyszerűbb lenne a kérdés megválaszolása, ha a „digitális kütyü”-ről tudnál valami konkrétabb meghatározást írni, valószínűleg nagyobb eséllyel tudnánk tanácsot adni, hogy mit kellene tenned, hogy a lehallgatást megakadályozd.


Az ötleted valószínűleg működne, ha tényleg valami „sutyi-mutyi” szoftver segítségével voltál lehallgatva. De vigyázz! Ha visszaállítód a gyári beállításokat a telefonodon egy „master reset” segítségével, előfordulhat, hogy a művelet elvégzése után még SMS-t sem fogsz tudni küldeni, ugyanis ilyenkor minden beállítás elszállhat. (Ez nem feltétlenül fog bekövetkezni de számolni kell vele!) Természetesen ez a probléma orvosolható, mindhárom szolgáltató leírja a honlapján, hogy, hogy kell a készüléket beállítani, hogy SMS, MMS küldésre, esetleg WAP-olásra NET-ezésre újra alkalmas legyen. Fontos, hogy ezek a leírások általános jellegűek, általában nem konkrét készülékhez íródnak, tehát feltételeznek némi informatikai előképzettséget.


Egyébként nem akarok feleslegesen okoskodni, és tényleg nem akarlak megbántani, de vajon nem járnátok jobban, ha a dolgot nyugodtan megbeszélnétek a férjeddel, miután lehiggadtatok egy kicsit, hogy miért van szükség erre a nyomozgatásra, miért nem tőled kérdez, ha tudni szeretne valamit?

2009. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát igen.. Sajnos most olyan a szitu, hogy a megbeszélés reménytelen. (Épp azt próbáljuk eldönteni, hogy együtt maradjunk-e, vagy elváljunk.)

A kütyüről persze nem mond semmit, látni pedig nem láttam. Az én telóm Samsung SGHL700-as. Ma azt javasolta egy ismerősöm, hogy csináltassak rajt egy szoftverfrissítést, amit ingyen el is végeznek -állítólag. De egy másik ismerős szerint ez nem segít. Akkor mit csináljak? Van esetleg telefonra olyan progi (mint pc-re a víruskeresők), ami felismeri, ha van rajta kémprogram?

2009. szept. 23. 00:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Számomra még mindig a technikai megoldás a rejtély, ugyanis, ahogy már korábban írtam, a levegőből nem lehet GSM telefont lehallgatni.

Tulajdonképpen, hogy jöttél rá, hogy le lettél hallgatva? Minden telefonbeszélgetésed rögzítésre került, vagy csak egy bizonyos számhoz/számokhoz tartozó(k)?

A telefonkészüléked nem SYMBIAN operációs rendszert, használ de JAVA (az egy programozói nyelv) támogatása van, tehát elméleti akadálya nincs a sutyi-mutyi programnak. A víruskereső felejtős, az csak PDA telefonokhoz, SYMBIAN operációs rendszert futtató készülékekhez van, tudomásom szerint, ráadásul, egy házilag megirt programot, valószínűleg még gyanúsnak sem találna.

Sajnos nem találtam kezelési útmutatót a telódhoz, bár be kell vallanom sokat nem is kerestem, de lenne egy kérdésem a készülékkel kapcsolatban? Azt látom, hogy microSD kártya fogadására alkalmas, amin komoly adatmennyiség tárolható, ezért a kérdés a következő lenne: alkalmas ez a telefon arra, hogy mindenféle hekkelés nélkül „gyárilag” telefonbeszélgetést rögzítsen? Nem lehet, hogy a készülékeden be lett kapcsolva ez a funkció és a férjed megvezetett valami béna kütyüvel, hogy arról töltötte át a beszélgetéseket, miközben a rögzítést valójában a te telefonod csinálta, mert gyárilag képes rá, és valójában a felvételek arról származnak?

2009. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, utánanézek. Tudtommal lehet vele felvenni, de én még nem próbáltam. Köszi a segítséget! Még írok.
2009. szept. 24. 10:26
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyébként csak ezt az egy beszélgetést mutatta meg, nem tudom van-e több.

A telefon menüjét -így a galériát, ahová mentette esetleg- napi szinten nézegettem, valószínűleg feltünt volna, ha van ott valami, amit nem én vettem fel.

2009. szept. 24. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!