Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a Lézer...

Miért van az, hogy a Lézer Pointer néha alig világít, néha pedig jó? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Például megvettem a teljesen új,energizer elemet, működött is vele,majd másnap délelőtt egyre kisebb lett a fénye.

Kicseréltem a távirányítóban lévő elemre,majd vissza, a fénye még kisebb lett.

Ezután egy másik távirányítóéra cseréltem, ami már használt volt jó ideje,és max. fényerőn világít.


Miért ingadozhat ennyit?



2013. márc. 22. 16:29
 1/3 intrepid ***** válasza:
Így ahogy írod a dolgokat, lehet kontakthiba is a dolog, vagy pedig a vásárolt elem, hiába volt új, lehet, hogy túltárolt. Bontatlan volt a csomagolása? Boltosok megcsinálják, hogy használják az elemet egy darabig, utána eladják valakinek.
2013. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Áh,bontatlan volt. nem az elemmel volt a gond. :/

csak nem tudok rájönni,hogy miért lehet ez a nagy fényerő ingadozás... :/

pl. most is teljesen jól világít, tegnap délután is jó volt az új elemmel. délelőtt meg alig volt fénye. :/ ....

2013. márc. 22. 17:00
 3/3 anonim válasza:

Az van hogy az újj lézerek egyre gagyibbak .Normál esetben nem szabadna ilyet csinálnia ,csak azt hogy van egy pár mp amíg bemelegszik és utána teljes a fénye ez után már nem ingadozhat (na) szemmel láthatólag csak műszerrel főleg ha energizel elemmel használod.

Még akkor sem ingadozhat ha feltuningoltad.

Én sokáig használtam egy 5mw os régi zöldet felhajtva 50mw ra síma 2db 1,2v os aksiról és még úgy is sokáig világított nagy fényerővel de 10 20 mp nél tovább nem ment egyszerre .


Nagyon gyenge fénye akkor lehet ha 10 fok alatt van tartva és úgy kapcsolod be de akkor is bemelegszik.


A mai kínai szemétről csak annyit hogy nekem volt piros lézerem ami magától elkezdett villogni és pár hónapra rá beadta a kulcsot pedig semmilyen kontakt hiba nem volt a panelen és vadi ujj volt benne minden , mikroszkóp alatt kiderült ,maga az a kis hajszálnál tízszer vékonyabb aranyszál szakadt le a kristályról amin kapta az áramot, ezt meg aztán javíthatod ha tudod :D

2013. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!