Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy csillár izzófoglalatát elosztjuk pl. három felé, hogy három, hasonló teljesítményű izzót tegyek bele?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy új albérletbe költöztem és ami van lámpa, abban 3 db E17-es foglalat van. Elsétáltam az IKEA-ba, vettem is három energiatakarékos égőt. Viszont nem tudom, hogy gyertyaizzóhoz találták ki a foglalatot vagy mi, de nem fér bele, ráadásul ugyanekkor szembesültem azzal, hogy a három foglalatból az egyik rossz (egy égő "gyárilag" volt benne, azzal próbáltam végig). Lényeg a lényeg, hogy miután kétszer is pórul jártam, ezért arra gondoltam, hogy inkább veszek egy nagy lampiont. Ezzel azonban az a gond, hogy csak egy foglalata van, így félek, hogy sötét lesz - ráadásul mit kezdjek a megmaradt másik két izzóval. No és ekkor merült fel bennem az, hogy eleve átalakítható-e, pontosabban elosztható-e ÉS még emellett átalakítható-e. Egészen konkrétan E24-ről E17-re kéne. Remélem jól írtam a számokat. Szóval létezik ilyen?
2009. szept. 17. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

természetesen elosztható - annyifelé, amennyira csak akarod (ha bírja a hálózat...), de a beírásod alapján azt javaslom, hogy keress egy olyan havert (ismerőst, barátot, rokont, stb.), aki ért a villanyszereléshez, mert a hálózati feszültség életveszélyes!


nem kioktatni akartalak, de az sem lenne szerencsés, ha az itteni tanácsok alapján elkezdenéd bütykölni a cuccot, aztán egyszer csak beleterenyelnél a frankóba...

2009. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem meghekkelni akarnám a dolgokat, hanem valami gyári megoldásra gondoltam. Mármint hogy becsavarom a foglalatba az elosztót, amiből meg kijön három ugyanolyan. Gyárilag létezik ilyen?
2009. szept. 17. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem!!Hanem ahol a mennyezetből kijön a vezeték oda kell a három -három vezetéket rákötni.A három foglalat egy-egy vezetékét összesodrod és rákötöd a mennyezeti egyik vezetékre.Utána a foglalatok másik három vezetékét is összesodrod és rákötöd a mennyezeti másik vezetékre.Leszigeteled szigetelőszalaggal és kész ! A SZERELÉS IDEJÉRE ÁRAMTALANITS!
2009. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jA ÉS A FOGLALATOK E-27 normál foglalat.E-14 mignon foglalat Ha nem jó a kompakt izzó akkor a foglalatot cserélni kell!Az sem bonyolultabb mint a foglalatok bekötése.Lecsavarod a foglalat felső részét.kibujtatod a belsőrészét és kicsavarod a csavarokat amik a vezetéket rögzitik.Bekötni úgyanugy kell csak fordított sorrenbe
2009. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kétlem, hogy a tanácsokat adókat a jó szándék vezeti, de én akkor is szerencsésebbnek tartanám, ha egy szakember (de legalább egy gyakorlott amatőr) végezné el az átalakítást.

nem riogatni akarok, de nem kevesen haltak már meg, vagy szenvedtek el súlyos áramütést azért, mert kellő hozzáértés nélkül kezdték el a "bütykölést".

gyakorló villanyszerelőként elmondhatom, hogy néha hajmeresztő "munkákkal" találkozom, amit a jó szándékú, ám kevés szakmai tudással megáldott apuka végzett el.

a hálózati feszültség nem játék!

2009. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyra tartom az aggodalmad, de azért annyi eszem van, hogy áramtalanítok bármiféle művelet előtt. De tényleg köszönöm.
2009. szept. 17. 23:02
 7/8 anonim ***** válasza:

És annyi is, hogy normálisan leszigeteled?

Valamint arra is vigyázol, hogy ne feszüljön a drót?

2009. szept. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszolónak az első kettő vagyok!Nekem is villanyszerelő a szakmám!Próbáltam részletesen és közérthetően leírni ezt az egyszerű munkafolyamatot.Nem kell feltételezni ,hogy mindenki kontár!A kérdezőnek kell eldöntenie,hogy belemer-e vágni vagy nem!?!Én is tanultam meg már igy más szakma alaplépéseit,hogy mások segítettek!Víz gáz szerelést A-10 50 éves boylerem karbantartását csempézést.stb. de motorgenerált is!!Mindig csak addig megyek el egy munkafolyamatban amit müszaki képzettségemmel fel tudom vállalni!Legalább az eredeti állapotot károsodás nélkül vissza tudjam állítani!De segítettem itt a forumon terhes kismamának a kombi gyerekágy összeállításában és nem anyáztam le hogy miért nem a férje állítja össze!Privát e-mailen meg is köszönte!
2009. szept. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!