Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos kerékpárba vettem...

Elektromos kerékpárba vettem aksit újonan. Azt hogy kell elsőnek tölteni? Ùgy értem olyan mint egy telefon hogy le kell meríteni majd feltölteni vagy csak összeszerelni feltölteni és kész.

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A telefonokat manapság már nem kell csontra lemeríteni mivel lithiumos akksijuk van, és azoknak nem szabad csontra lemerülniük mert úgy jobban károsodnak.

Mivel bicikli akksiról van szó, az megint más téma, ha nem lithiumos ami szerintem teljesen egyértelmű, akkor csontra le kell meríteni, de utána várni kell kb 10-20 percet hogy valami energia visszatöltődjön és utána lehet tölteni az akksit fel teljesen, majd célszerű utána megint teljesen lemeríteni.

Ha ez megvan akkor már nem kell így macerálni de mindig célszerű akkor tölteni ha már nagyon lent van az akksi energia szintje, mert nem szabad rátölteni ha pl félig van mert az ugyanúgy károsíthatja. És az első két töltésnél célszerűbb több időre rátenni töltőre.

2013. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Zselés aksi. Köszönöm a választ
2013. márc. 26. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:

A zselés akkut ne merítgesd egyáltalán.

Legyen lehetőség szerint mindig töltve még rátöltéssel is.

2013. márc. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!