Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Macro és a...

Mi a különbség a Macro és a "sima" objektívek között?

Figyelt kérdés
Nézegettem 70-300-as objektíveket, némelyik makrót is tud. Ez azt jelenti, hogy a makró módba kapcsolás nélkül ugyanúgy tudom használni, mint egy sima zoomobit, de makrózni is tud, ha úgy akarom? Tudnátok nekem ajánlani ilyen objektívet Canon géphez, az olcsóbb kategóriában?

2013. márc. 27. 18:29
 1/3 anonim válasza:

edigital oldalán, 220volt oldalán nézz körül, ott 30-60 ezer forintig terjed.

nekem egy Tamron 70-300mm F/4-5.6 LD Macro 1:2 objektívem van, ez egy tele objektív, de makronak is jó, de messziről!magyarul, több tíz centiről tudod elkészíteni a képet mondjuk a katicáról, stb.. az alap macro objektívvel viszont néhány centiről tudod elkészíteni a képet, természetesen ennek jobb a nagyítása, minősége, ez az igazi makrofotó. ÉS! még van egy megoldás, ez pedig a makro előtét lencse, ilyenem is van, még sokszor nem tudtam kipróbálni, de fantasztikus. ez edigitalban 13 ezer körül van.. ha van még kérdésed, írj privátban.

2013. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
előző vagyok, *23 ezer körül van, és kihagytam, hogy canon 1100D-m van.
2013. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Macro hivatalosan az az objektív, ami tud 1:1 leképezést. Ennek ellenére ma már minden zoomra ráírják, még akkor is, ha az 1:3-at sem éri el (lásd Sigma makro telezoomok).


Nem javaslom, hogy ez alapján válassz olcsó objektívet.

2013. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!