Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyenirányítóval ellátott...

Egyenirányítóval ellátott áramkörre ha nem váltóáramot kötök, hanem a szükséges egyenáramot, akkor az egyenirányító hídnak nem lesz baja ugye?

Figyelt kérdés
Van egy saját magam építette egyszerű áramkör, amit csengőreduktorról használtam. Ezért az első áramköri elem egy diódahíd. Ha egyenáramú tápegységet kötök rá, akkor semmi negatív hatása nem lesz igaz? (a diódahídra tekintettel, hiszen tudom hogy azon túl csak egyenáram folyt eddig is).
2013. márc. 28. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Így legalább a polaritásra sem kell figyelni....:)
2013. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, az tuti... :)
2013. márc. 28. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy a diódahídon fog esni 1.2V körüli feszültség. Ha erre nem érzékeny az áramkör, akkor természetesen nem lesz belőle baj.


Illetve még jó lenne tudni a kapcsolástechnikát is. Például nekem van egy panelműszerem, ami váltó 8V-ról jár. Arra nem lehet egyenáramot kötni, mert a táprész előállít még egy negatív tápfeszültséget, amit a sima 12V egyenről nem tud.

2013. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, tényleg van 1,2 V feszültségesés. Ez nem gond. A gond az, hogy próba közben csináltam egy rövidzárt. Mi tud hamarabb tönkremenni? Egy 100 mikrók elko, vagy egy 100 nanos kerámia? Valamelyik cserés lesz...
2013. márc. 29. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hol csináltál rövidzárlatot. De ha mindenképp a kondival lesz baj, az elko érzékenyebb.
2013. márc. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!