Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ártalmas a 6500K színhőmérsékl...

Ártalmas a 6500K színhőmérsékletű kompakt fénycső?

Figyelt kérdés
Sok-sok év után kiégett a konyhai, vettem helyette újat. De sajnos csak otthon jöttem rá, hogy 5500 helyett 6500K a színhőmérséklete, nagyjából olyan fehér, mint a közhelyeken lévő fénycsövek. Én megszoktam az 5500-as sárgásfehér színét. De csak a konyhában használom. Szerintetek ártalmas, cseréljem le, vagy amennyit a konyhában használom, attól nem lehet bajom?
2009. szept. 19. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmivel sem ártalmasabb mint az előző volt.
2009. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ártalmas, csak egy ideig szokatlan lesz.
2010. jan. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A sárgásnak (hivatalos nevén melegfehérnek) 2700Kelvin a színhőmérséklete. A 6500K nem ártalmas, sőt, még élénkebb is lesz tőle! :) (kutatásokkal bebizonyították, hogy a 6500K körüli fény nem fárasztja annyira az embert, mint a 2700K.)
2011. ápr. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kirle083 válasza:

Nem ártalmas.

Én a következőt gondolom erről:

Lakásba csakis kellemes meleg fény való (2700-3000K)

A 4000-4500 Kelvines középfehér (középhideg),és a 6000-6500 Kelvines (nagyon hideg) fényt pincék,padlások,lépcsőházak,műhelyek megvilágítására használnám leginkább.

Érdekesség,hogy az ázsiai,és délebbi népek inkább a hideg fényű fényforrásokat keresik,másutt inkább a meleg fényt keresik otthonaik világítására.(nálunk is)

Elég elsétálni bármely nagy lakótelep előtt este.Nagyon elvétve találunk olyan ablakot,ahonnan hideg fény szűrődik ki.

2015. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Feketeruhasember ***** válasza:
100%
Utolsó: Azért az igazsághoz hozzátartozik hogy az emberek legnagyobb részének fogalma sincs mi a lópikula az a színhőmérséklet. Egyszerűen megveszik a hipermarketben a fényforrásokat. Többnyire itt csak meleg fényűeket lehet kapni így azt veszik. Aztán most azon lehetne vitatkozni hogy a tyúk vagy a tojás volt előbb.
2016. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!