Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől csökkenhetett jelentősen...

Mitől csökkenhetett jelentősen a ledszalag fényereje?

Figyelt kérdés
85 cm-es hosszban használok 5050-es ledszalagot 12V-os, 1A-es tápegységgel. Pár hónap után szinte már csak az első pár led világít teljeshez közeli fényerővel. Tápegységet kiméretem, az jó. Létezik, hogy ilyen hamar tönkremenjen egy ledszalag?

2013. ápr. 5. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Élőben tapasztalhatod.
2013. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nesze neked 50ezer órás üzemidő...
2013. ápr. 5. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Az olcsó selejt bosszúja.

Én csóró vgyok, nem engedhetem meg magamnak hogy olcsót vegyek. A drágább de minőségi ledszalag kültéren már több mint fél éve változatlan fényerővel működik.

Drágább volt de csak egyszer kellett megvenni.

2013. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Szabadság-híd világításának fényereje sem csökkent az utóbbi időben, pedig ott is LED-ek vannak. Minőség kérdése minden. Megdöbbennél ha tudnád hány helyen van már LED, amiről nem is gondolnád, és évek óta működik gond nélkül.
2013. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
besétáltam a helyi villanyszerelési boltba és vettem abból, ami volt, nem lehetett válogatni. egyébként meg honnan tudjam, hogy máshol nem a szart árulják drágán? legalább valami márkát mondjatok már, mit keressek.
2013. ápr. 5. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy létezik.

1. Ha nem megfelelően méretezett az áramkorlátozó ellenállás értéke a tápfeszültséghez.( A táp pl nem pont 12V-os)

2. Sajna a LED sem a szent grál. A fokozatos "fejlesztéssel" csökkentik az élettartamot, pont mint anno. az izzólámpánál. Az izzóval is elértek már a 30években 5000h-t, sőt, volt már örökké működő is belőle. Csak ez nem jó a gyártóknak. (ajánlott vidi. a tervezett elavulás)

3. Hosszabb élettartam érhető el.

A szalagot érdemes alacsonyabb tápfeszültségről megtáplálni, (<12VDC) és megfelelően elhelyezni a hűtés miatt. Alu, vagy vas felületen jobb a hűtés mint fán.

2013. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor egy konkrét válasz: Kültéri, vízálló, öntapadós ledszalagot a Lomex Kft.-ben vettem, kapcsolóüzemű 12 voltos dugasztápot szintén. Feszültsége 12,0 V. A ledszalag talán 5W/m, több órás üzem alatt is épp hogy kézmeleg.

A kültéri fél éve napi 8-12 órát megy, beltérban polc alsó élén ugyanez a szalag másfél éve napi 6-8 órát..

Elég nagy led chipek vannak benne, hármanként sorbakötve, ellenállásal lekorlátozva. 60 led van 1 méteres szakaszon, az 80 mW / led, az 3,5 V-al számolva ledenként, az 23 mA-t jelent, vagyis egyáltalán nincsenek túlhajtva, ennyi a titka.

2013. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!