Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árt az új laptopomnak, ha...

Árt az új laptopomnak, ha egyszerre töltődik és az aksi is benne van?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta nekem, hogy vagy csak úgy lehet, hogy a laptop simán töltődik, aksi nélkül, vagy benne van az aksi, de nem töltődik. Ez igaz? Valami baja lehet, ha nem igy csinálom?

De ha az aksi lemerült, akkor hogy töltöm fel újra,ha nem szabad betenni töltőre?



2013. ápr. 10. 10:35
 1/7 anonim válasza:
Én is hallotam már ezt. De szerintem ez hülyeség. Én évek óta úgy használom hogy aksi benne van és be van dugva a 220ba.
2013. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem árt. Így van kitalálva, megtervezve. Ez a normál használat. Nem képzeled, h az egyszerű felhasználó ki-be rakosgatja az akksit töltés céljából? :O


Azért jó lenne tudni, milyen akksiról is van szó? Régi laptopokban még NiMH volt, a maiak már Li-ionnal mennek.

2013. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

LiLon aksi. (6 cellás)

Hát nem tudom, akitől hallottam, azt mondta, hogy az ő gépét már nem lehet töltő nélkül használni emiatt.

2013. ápr. 10. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne aksi, akkor mi töltődik? :D

Hagyd benne az aksit, és amikor tudod használd hálózati tápról.

2013. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan is van, ha tönkremegy az akksi, annyira leszívja a töltőt, h nem indul tőle a gép. Ilyenkor 2 dolog lehetséges:

- kivenni az akksit és anélkül használni töltő/adapterről

- új akksit bele


Ha a Li-ion 6 cellájából akár csak az egyik tönkrement, sajna házilag nincs mit kezdeni vele. Ügyes barkácsemberek ilyenkor ki tudják cserélni a hibás cellát. De kellő ismeret hiányában senki amatőrnek nem javaslom, mert a Li-ion cella robbanás- és tűzveszélyes, azonkívül erősen mérgező is.

2013. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az akkumulátor arra való hogy használd ha polcon tartod is tönkre megy és ha állandóan agépre van dugva a töltő és akku benne akkor is . A lényeg hogy havonta 1-2 merítsd le .....ha az akku a gépbevan és töltő rajta töltődik de ez miért baj?? ez a dolga a töltőnek! nem értem a kérdést.
2013. ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


A Li-ion-ról szóló részt érdemes tanulmányozni. :)

2013. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!