Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyon érdekel az elektronika,...

Nagyon érdekel az elektronika, de még kezdő vagyok. Már készítettem egy kezdetleges hangszórót ( papírból, a lényeg az volt hogy szóljon). Mit építsek következőleg? Olyan ötleteket várok ami nem nehéz és egy kezdőnek olyan mint én megfelel.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 15. 19:30
 1/5 anonim válasza:
C-3PO?
2013. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is nagyon nagy mániákus voltam még nemrég, de azóta nem foglalkoztam ilyenekkel. Egyébként ha már hangszóróról van szó, akkor ajánlom hogy próbálj meg egy komolyabb hangszórót összedobni, vastagabb, erős, jól rögzített membránnal, és építeni hozzá egy "dobozt" (nem tom hogy nevezik egy "szaknyelven"), reflexcsővel, nem kell túl hosszú legyen, elég ha a feléig beér. Najó ez már lassacskán spam :D jó szórakozást!
2013. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Zenére villogógó leddel probálkozok még.
2013. ápr. 15. 20:27
 4/5 Dantehnor válasza:

szia zenére villogó LED az nagyon jó dolog!!

Ajánlom figyelmedbe hogy ha azt akarod hogy ne olyan halványan villogjon a LED akkor venned kell egy Tranzisztort és egy LEDE-t meg ha kell elemet vagy tápot.

Ez a kapcsolás 9 voltrol üzemel: [link]

Segítek a bekötésében ha még nem találkoztál ilyennel.

Elösször is a tranzisztor bc 182,549,548,547-es tranzisztor legyen.Boltban megtudod vásárolni 20-40 Ft-ért.

Bekötése:próbálom minél egyszerűbben elmagyarázni :D

A tranzisztornak 3 lába van.Úgy kösd be hogy a tranzisztoron az írás feléd nézzen.

1-es lábat negatívra kösd

2-es lábat erősítő kimenetére -

3-mas láb LED- oldaához forraszd majd a led + oldalát forraszd a + vezetékhez és ez egyúttal megy az erősítő + részébe ha valamit nemértessz akkor nyugottan írj!

2013. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, a kép nagyon sokat segít :) Csak majd néhány ellenállást be kell iktatni :) , mert 2 leddel fogom csinálni :) Vagy 4,5 voltos feszültséggel :)
2013. ápr. 16. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!