Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkus csavarozó motorjának...

Akkus csavarozó motorjának fordulatszámát hogy szabályozzam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiszereltem egy akkus csavarozó motorját, és potméterrel akarom szabályozni a fordulatszámát. Hogy csináljam? Ma vettem egy 2Mohmos potmétert, de sikerült szétégetnem vele :-), uh. valszeg máshogy kellene. A motor max 900-as fordulatszámú, 18V-os, teljesítményét nem tudom, az akksija 1000mAh-s.


Előre is köszi!



2013. ápr. 17. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A 2Mohmot honnan vetted, h jó lesz Neked erre a célra? Inkább néhány 10 esetleg 100ohmban gondolkodj és nagyteljesítményűben, ha már nem akarsz inkább egy motor ford.szám szabályozó áramkört használni.
2013. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Te milyen teljesítményűt vennél a helyemben? És akkor most néhány 10 v. néhány 100 ohmos lenne jobb?
2013. ápr. 17. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Kellene tudni, h hány Amper a névleges áramfelvétele, ha a teljesítményt nem tudod, bár annak is ott kéne lenni.
2013. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fet-es pwm szabályzó jó lesz hozzá. Azért az 10A-r is gond nélkül felvesz, szóval simán poti nem lesz jó, ráadásul sok hőt termelne.


[link]


A diódák lehetnek 1N4148-asok, FET-nek jó az IRFZ44N, IRFZ46N, IRFZ48N, ez utóbbi is csak 200Ft, az egész megvan 600Ft-ból kb, és nem fog szétégni. A fetnek kelleni fog hűtőborda.

2013. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!