Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell házilag robotot...

Hogyan kell házilag robotot építeni?

Figyelt kérdés
nem embernagyságúra gondolok jó lesz kisebb is. Vannak informatikai cuccaim meg minden de olyanom sajna nincs ami a robotot és a gépet össze tudja kötni. Valós dolgot írjatok ami tényleg működik, ne ilyen tudósnak valót, hogy elektronok meg minden!!! Azt is nyugodtan írjátok ha nem lehet ilyet építeni csak válaszoljatok normálisan!!!
2013. ápr. 21. 20:10
 1/4 A kérdező kommentje:
am. tudok programozni
2013. ápr. 21. 20:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Kell egy váz, 4 meghajtómotor, kerekek, szervók, akku, vezérlőelektronika, adó, vevő. és ez csak nagy vonalakban :) Aztán írsz egy progit. Én pl. egy Roomba takarítórobotot alakítottam át Wi-Fi-n vezérelhetővé.
2013. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt lefordítanád óvodás nyelvre?
2013. ápr. 22. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Váz: erre építed a robot részegységeit (alkatrészeit)

4 meghajtómotor: attól függ, hány kereket szeretnél, én pl. 4-el számoltam.:)

Kerekek: gondolom ez egyértelmű.

Szervók: pl. a kormány cibálásához (bár van ahol a motorokkal fordulsz, biztos láttál már Bobcat-et fordulni) Akku: ez látja el árammal az egész elektronikát.

Vezérlőelektronika: ez a robotod lelke, ez adja a parancsokat.

Adó: táviránító

Vevő: ez fogja venni az adó jeleit, majd küldi a vezérlőelektronikába a jeleket.

A Roomba egy takarítórobot, de van egy olyan változata, ami nem takarításra való, hanem programozásra, ez nem tartalmaz semmi takarításhoz való alkatrészt. Szóval ezt alakítottam át úgy, hogy Wi-Fi-n, azaz vezeték nélküli hálózaton irányítom okostelefonon, vagy számítógépen keresztül. A roboton van egy webkamera, ami élőben közvetíti a képet a laptopomra, vagy a telómra. Valamint rá tudsz rakni egy kamerát is, ami veszi azt, amit éppen lát a robot.:)

2013. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!