Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Javítható vajon egy Micro SD...

PeeT03 kérdése:

Javítható vajon egy Micro SD kártya, ha semmi nem látja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy meghibásodott a Micro SD kártyám.

Konkrétan az történt, hogy van egy HTC HD2-es készülékem, amivel adtak egy "Imation 8 GB SDHC Class10" kártyát. Felraktam egy Windows Phone 7.5 rendszert a telóra. Mivel sehol nem írták, hogy a rendszer FIX belső tárhelyként látja a memória kártyát, és nem szabad eltávolítani, így amikor a bátyám megkért rá, hogy cseréljünk kártyát az Ő és az én készülékemben, kivettem a kártyát, és onnantól kezdve a kártya, és a rendszer is "meghalt". A rendszer használhatatlanná vált, nem töltött be, a memória kártya pedig semmit nem csinál. Se androidos teló, se másmilyen oprendszerrel felvértezett telefon nem látja, vagy hibásnak írja, de van olyan, ami "kódot" kér a kártyához. Kártyaolvasó látja ugyan, de azt írja ki, ha rákattintok, hogy "Helyezzen be egy lemezt".

Kérdésem, hogy ezzel lehet még vajon valamit csinálni, vagy dobhatom a kukába?

Ha valaki tud valami okosat írni, kérem tegye meg! :)

Köszönöm a válaszokat!



#microSD #memóriakártya #hibás micro sd
2013. ápr. 23. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hibás a kártya, csak a SW sérült rajta. Tedd be egy olvasóba, inicializáld, partícionáld, formázd le és mennie kell.
2013. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az Sdformatter rajtam már segített, mindenhol döglődő kártya életre rugdosásában :)

[link]

2013. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a kártyaolvasós dolog nem jó, már próbáltam. Se kártyaolvasó nem látja, se telefon. A programot kipróbálom, hátha segít. Egyenlőre köszönöm az ötleteket és a tanácsokat. Még jelentkezem. :)
2013. ápr. 24. 00:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor bedugod a kártyaolvasót - benne a kártyával - nem írja ki, h új HW-t talált? Mert ha ilyenkor felismeri az új eszközt, akkor van esélyed a Lemezkezelővel vmit bűvészkedni. :)
2013. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ismer fel semmit. Rámegyek a meghajtóra, és azt írja, hogy 0 bájt....
2013. ápr. 24. 12:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Most próbálom a SDFormatter-t, hátha.....
2013. ápr. 24. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha látja, mint meghajtót, akkor a Lemezkezelővel lehet még kezdeni vmit!!! :)
2013. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nos, sajnos a lemezkezelő, és semmilyen más program, vagy olvasó nem látja :( A lemezkezelő látja, hogy ott van egy "meghajtó", de se formázni, se semmi mást nem lehet vele, csak annyit ír ki, hogy ha ráviszem a kurzort, hogy "Leválaszható", és ennyi. Se kapacitás, se semmi más nincs oda írva.....
2013. máj. 5. 18:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Meglepő módon nálam is ez volt a probléma. Úgy döntöttem hogy beledugom a digitális fényképezőgépembe és ha az se formázza akkor kalapács. És láss csodát, azóta is működik.)
2016. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

ugyanezzel a problémával vagyok.

sikerült elindítani az "SD CARD FORMATTER"-ben formázást.

De 0%-on van 15 perce. Nem akarja túllépni :(


A kalapács lesz az én megoldásom ?

2017. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!