Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan készíthetek ilyet?

Hogyan készíthetek ilyet?

Figyelt kérdés
10 voltra lenne szükségem. Ha kettő USB kábelt(5-5v) összekötök, feketét feketével pirosat pirossal, akkor 10 voltot kapok, vagy az alaplapom füstöl el?

2013. ápr. 27. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.



Sorba kéne kötnöd, de az meg lehet zárlatot csinálna. :/

2013. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ötleted elméletileg is csak két külön, önálló tápegységgel mehetne.
2013. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hogyértve önálló tápegységgel? egy 12 voltos ventillátort szeretnék usb-ről működtetni, 5 volttal elég lassan forog. Nem nagyon vagyok otthon az elektronikában csak egyszerű áramköröket tudok csinálni.
2013. ápr. 27. 10:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor inkább hozzá se lás.

Van usb ventilátor is, inkább vegyél egy olyat.

[link]

2013. ápr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi előbb rosz linket raktam ki. XD Szombat van. XD

neked ezt akartam. :D

[link]

2013. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csináltam már sok áramkört, egyszerűeket 5-12 volttal. csak annyit szeretnék tudni, hogy elfüstölne, vagy működne? 5 volttal már megcsináltam, csak lassú. Amúgy ezt szeretném megcsinálni: http://www.youtube.com/watch?v=mJPd2x9CJ0Y
2013. ápr. 27. 11:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feketét-feketével, pirosat pirossal összekötöd, akkor a fesz marad, csak a teljesítmény két USB porton oszlik el.


Ha sorbakötnéd, Az egyik usb fekete vezetékét a másik piros vezetékével, akkor pedig rögtön rövidzárat csinálnál. Szóval így nem fog működni.


A megoldás így egy step up konverter lenne. A 5V-ból csinál 12V-t. Az egyszerűbbek 100-200mA erejéig.

2013. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!