Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy egy villamo...

Lehetséges-e, hogy egy villamos drót felerősítse a wifi jelét?

Figyelt kérdés

Egy max 25 m hatókörű router jelét több mint 200 m távolságban nagyon jól fogtam, egyetlen logikus magyarázatnak a köztünk levő villamos kábelek tűntek..

Kíváncsi lennék.. mit mondtok?


2013. ápr. 27. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy router hatótávolsága egyáltalán nem 25 méter. Sokkal több. Eddig (saját antennával) a legnagyobb távolság, amit saját szememmel láttam, kb 4 km. volt. Nem most, hanem még a jóval kisebb wifi-szennyezettség idején, és csak a próba kedvéért hoztuk össze.
2013. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem a netem egy acces point segítségével 10 kmre van továbbítva, annyi a trükkje hogy egy parabolta tányérjának a közepébe van egy házi készitésü biquad antenna mindkét oldalon, 200 m nem számít olyan soknak
2013. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsivel tisztábban látok.

Tehát ha nincs útban akadály, mint például egy betonfal, akkor terjed amig csak bír.

Tudtommal egy ideje direkt korlátozzák a ható távolságot, pont a wifi-szennyezettség miatt, erről tudtok valamit?

2013. ápr. 28. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem korlátoznak semmit, van egy hatósági maximum, amivel sugározhatsz (teljesítmény), illetve ez alatt szabályozhatóak a routerek. De az összes, amit láttam, dobozból kibontva maxon tolta magát.


Ha sok az interferencia, módosítani kell a csatorna kiosztásokat.

2013. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!