Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Informatikusokat kérdezek...

And98ris kérdése:

Informatikusokat kérdezek hogy mikor lehet ilyenekkel játszani? Néztem egy animét és arról szólt hogy van egy virtuális világ egy sisakot tettek a fejükre és az elméjük vagy milyük bement a játékba és ott játszottak.

Figyelt kérdés
A tested kint volt a valóságban de az elméd meg bent egy virtuális testbe.(Virtual Reality Massively Multiplayer Online Role-Playing Game (VRMMORPG) )Nagyon érdekelne :DD csak nagyon felspiráztam magam. :DD ilyen szavak voltak benne MMO,SAO,RCP

2013. máj. 6. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Meg fognak kövezni, de leírom: az anime egy mese. Az Aladdin láttán én is órákat suhogtam a nappali szőnyegén... úgy 6-7 éves koromig. Előfordul.

Hivatalosan még nincs olyan technológia, amivel közvetlenül az agyba lehetne sugározni érzeteket.

Ami van pl.:

http://www.youtube.com/watch?v=eg8Bh5iI2WY

2013. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

sword art online :D jo anime

.hack is ilyesmi anime


egyébként az elmeátvitel még messze van de a sisak már létezik! oculus rift-nek hívják keress rá youtube-on


egyébként elég durva dolgokra képesek már a tudósok, csak ugye pár évbe!!! beletelik mire elér egy hír ide Magyarországra ami nevetséges az internet korában, főleg a japánok járnak az élen az ilyen technológiákban csak sajna mindig éri őket valami ami hátráltatja őket pl. Fukushima

2013. máj. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Eléggé odébb van még .

VR sisakot már fejlesztenek , de tuti nem olyan lesz hogy agyad beszorul . Maximum ilyen felmonitor meg kineckt rajtad .. de ez még nagyon a jövő .. a sao meg még mindig csalódás .

2013. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kati Tibor válasza:
igaza van az első válasz irónak az anime egy mese és semi más.
2013. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Nagyon messze, egyáltalán nem is biztos, hogy ilyesmi megvalósítható. Ugye a fő probléma az, hogy az elmével kompatibilis gép kell hozzá, ami az agyunknak jeleket tud küldeni és azt értelmezni is tudja. Tegyük fel ,hogy ez sikerül (van már rá kezdetleges példa), a következő akadály maga a játék lesz, mivel az animében egy a végtelenségig összetett világot látunk és az egészet leprogramozni és megoldani, hogy az agyaddal mozogj benne a mai technikával lehetetlen. Lehet, hogy meglepő lesz amit mondok, de a legközelebb álló dolog az ilyen játékokhoz még mindig a képzeleted:D
2013. máj. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Már van olyan gép vagy játék, ami az agyhullámaiddal mozgatja a labdát egy speciális asztalon. Te csak gondolsz és az mozog, amerre akarod. Volt a Gadget Showban (Kütyüparádé). Most egyelőre ezek a legfejlettebbek. E mellett van az Oculus Rift, meg olyan macskafül, amit a fejedre kell csak simán rakni és arra reagál, hogy milyen érzéseket, agyhullámokat közvetítesz. Ez is a Kütyüparádéban volt. Ha izgulsz kihegyeződik, ha pihensz lekonyul stb.

Viszont a(z) SAO - az anime amiről beszélsz - még nagyon messze van. Ott érzed a szelet, a nap melegét, és persze nem mozog a valódi tested, tehát kell valami, ami elválasztja a tudatod a valódi testedtől, de csak annyira, hogy a szükséges funkciók - légzés stb - megmaradjanak.

Ettől függetlenül én azt mondom lehetséges és meg fog történni, szerintem lesz Nerve Gear - így hívják a sisakot, amit a fejükre húznak. 40 éve még egy 10 mb-os lemez is kb elképzelhetetlen volt, vagy ha volt is, akkora volt mint egy kamion. Ma már átlátszó okos telefon is van, több tíz gb memóriával és mindenfélével, ami elfér a zsebedben. Régen - ismétlem, csak 40(!) éve - ez elképzelhetetlen lett volna. A tudomány egyre gyorsabban fejlődik, szerintem ez is meg fog valósulni, legalábbis nagyon reménykedem benne. De tuti nem 2022-re :D A mi időnkben nincs túl nagy esély rá, sajnos.

2013. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

6-ik csak annyit tennek hozza hogy nem kell elvalasztani a tudatot a testedtol , almomban futottam sirtam nevettem megremultem elestem fajdalmat ereztem pedig a testem egyhelyben volt az agymukodes megy


ja es tok jo hogy megemlitetted azt a showt majd utananezek

2013. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. :D

Hát reménykedek benne hogy még megélem mert akkor az öreg éveimet ott tölteném mert ott nincsenek határok :DD

2013. máj. 19. 12:56
 9/14 anonim válasza:
amit mondtál az a Swort Art Online :D jó kis anime, nekem bejött. mondjuk, énis szeretnék egy olyat kapni -w- énis beleragadhatnék a játékba mint Kirito anno :"D
2013. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Csak ha veled megtörténne hogy látsz meghalni sok száz társad nem vígan röghögcsélve szerelmes lennél hanem valószínüleg minimum depressziós és tudathasadásod lenne . Ahhoz képest hogy a kemény oldalt kellett volna bemutatnia , bemutatott egy sablont.
2013. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!