Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha rendelek magánszemélytől...

Ha rendelek magánszemélytől elektronikus eszközt (telefon, táblagép, stb. ) utánvéttel, akkor én azt itthon kibonthatom, bekapcsolhatom, megnézhetem és ha az, ami akkor kifizetem?

Figyelt kérdés
Ha pedig nem akkor visszacsomagolni,és visszaküldeni a feladónak?

2013. máj. 7. 18:32
 1/3 fersk válasza:

Nem hiszem, de ha megvesztegeted a kézbesítőt, lehet hogy megvárja...

Fizetned viszont biztos kell.

2013. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az utánvét sem garancia arra hogy magánszemélytől biztonságosan vásárolj!

Ugyanis az utánvét nem úgy működik ahogy te leírtad hanem úgy hogy előbb kifizeted a kézbesítőnek aki ezután átadja, mikor átadta akkor már kibonthatod és nézegetheted de ő azt nem köteles megvárni de még ha megvárná sem tudna mit csinálni probléma esetén.Ha például törött be kell menni a postahivatalba és ott vesznek fel jegyzőkönyvet róla ha meg átvertek és egy darab tégla van benne akkor meg az eladóval kell beszélned aki viszont lehet hogy szóba sem áll veled és mehetsz panaszra a jóistenhez(jogilag feljelentést tehetsz a rendőrségen de az olyan hosszú és bonyolult folyamat hogy százezres tétel alatt nemigazán éri meg a bajlódást)

2013. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tanácsom utánvéthez: mindenképp kérd meg a postást, hogy átvétel előtt belenézhess a csomagba. 90%-uk nem fogja engedni, de sebaj, egy próbát megér.


Ne egyedül vedd át/bontsd ki a csomagot, hanem legyen melletted valaki, valamint ha lehet, videózd le a folyamatot. A legtutibb, ha a postás is ott van.

2013. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!