Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Time lapse fotózáshoz milyen...

Time lapse fotózáshoz milyen fényképező gépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Igazából még kezdő vagyok a fotózás terén , de nagyon megtetszettek a time lapse videók. Csak sajnos nem tudom hogy milyen gépet , és mennyiért lenne érdemes venni kezdésnek. Eddig nem sok tapasztalatom van a digitális fotózás terén, egy régi analóg Zenittel szoktam ügyeskedni saját magam szórakoztatására.


Válaszokat előre is köszönöm!


2013. máj. 9. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Tükörreflexesnek nagyon igénybeveszi a zárszerkezetét. A digitálisakon nem nagyon van ilyen funkció,de van olyan sony aminek egy szoft frissítéssel, hackel megoldható. A google kidob erről cikket. De mivel hd videohoz elég egy mobil is, pl symbian, droid ios, wp is tudja. Van progi.
2013. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így mentem végig. 14 évesen kaptam egy digitális kompakt gépet. 18 évesen azt kinőttem /több dologra volt már szüükségem/ akkor kaptam egy bridge-t.

5-6 évig ez kb. jó lesz utána veszek egy tükörreflexeset.


Tehát ajánlom neked is, hogy így szépen sorban menj végig. Mert pl:. egy bridge-el nem nehéz jó képet csinálni annyira úgy van meg csinálva. Viszont ha kezdőként megtanulsz egy gyengébb géppel fényképezni jól akkor később még annyi problémád se lesz.

2013. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm ! :) Kompaktot semmi esetre sem szeretném. Otthon van egy normálisabb kompakt gép , de engem nagyon felidegel, hogy szinte semmit sem tudok beállítani rajta.
2013. máj. 9. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha komolyan veszed a time lapse készítést, akkor egy tükrösnek nagyon hamar elölöd a zárját, és több tízezerbe kerül a csere.


Próbálkoztam már ilyennel, még időzíthető távkioldót is csináltam, amit telefonról vezéreltem, hogy ne kelljen mindig kimászni a gép után a tetőre, ha el akarok indítani egy sorozatot, de iszonyat munka és rengeteg kép egy jó videó, így hamar feladtam. Azóta vettem egy GoPro kamerát, ami nem fényképező, és nem cserélhető objektíves, de konkrétan timelapse felvételhez nagyon kezes, és szép, 1080p eredményt ad.

2013. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

GoPro jó választás, szép TimeLapse-okat lehet vele csinálni épp most konvertálok egyet én is... :D

DSLR-el meg nagyon meg kell gondolni mit lősz, mert tényleg fogy a zárszerkezet élettartama.

Ha a GoPro túl drága neked, akkor ajánlom a régebbi Canon konpakt gépeket, vateráról ha olcsón veszed akkor használhatod csak arra a másik géped mellett, ami ajánlatos is ha hosszú idejű timelapseokat kaarsz csinálni... CHDK firmware-el az SD kártyán máris megy a timelapse funkció vagy gépre kötve USB kábellel is lehet irányítani a fényképezőgépet, van rá spéci timelapse szoftver amin mindent be tudsz állítani.

2013. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Most már kompakt gépek is tudnak time-lapse felvételt, Pl a 45000 Ft-os Panasonic Lumix DMC-FT25. De bármelyik Androidos mobil is megteszi.
2014. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!