Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen esetben elfogadható,...

Milyen esetben elfogadható, hogy - tiplistül - kiesik a falból a csillár?

Figyelt kérdés

Pontosabban mondva, a mennyezetről... Két hónapja kötötte be és szerelte be a villanyszerelő szakember. Most darabokra törve fekszik a szőnyegpadlón az öt búra is és persze azokban öt energiatakarékos izzó:(

A csillár ettől függetlenül a kampójával és a tiplivel/csavarral együtt jól van.

Első reakcióm az, hogy a szakember hibázott. Igazam van? Mit tehetnék (a darabok összeszedésén és a porszívózáson kívül)? Kérlek, normális válaszokat; azoktól, akik értenek is hozzá!!



2013. máj. 12. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az magától nem esik le 2 hónap után.
2013. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha szarul rakta volna fel, akkor szerintem már az első héten kiesik. Valami csak történt, ami miatt kiesett.
2013. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1.hozzászólónak


Takarítóeszköz (partvis) nekiütődése, stb

2013. máj. 12. 17:47
 4/15 A kérdező kommentje:
Régebben egyszer takarításnál a partvis nekiütődött a mennyezeti lámpánknak, de a búra tört, nem kiesett a plafonból, tiplijével együtt. Ezért nem érthető ez nekem! Egyszerűen nem "rángatta" meg senki, mert kb akkor tudnám elfogadni, (azt is csak akkor, ha egy jó erős ember rángatná). A stb-nél huzat, pl., amire gondolok. De esélytelen, hogy ha normálisan fel van rakva, akkor a huzattól ilyen lenne, szerintem. Bocsánat, ha most meg hosszú lett a komment.
2013. máj. 12. 17:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az aki a búrát cserélte, megrántotta? Egyébként milyen házról van szó? Mert ha családi ház, akkor akár a sárdeszkába is mehetett volna a kampó, és onnan tuti nem szakad ki. Akkor is előfordulhat, ha a dűbel nem jól lett kiválasztva.
2013. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagyok benne, hogy nem én szabtam ki a csillárt, akkor a szerelőhöz fordulnék, a munka elvégzését igazoló számlával, és rajta kérném számon a dolgot. Akár fogyasztóvédelmen keresztül is.
2013. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A tipli olyan, ami a kampón maradt, mint amit itt találtam, tehát szárnyas. [link]

A belecsavarozott kampó végének meddig kell érni ilyenkor?

2013. máj. 13. 04:13
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen anyagból van a plafon? Gipszkartonba nem fúrunk csillárt, mert simán kiszabja, másba viszont miért kéne szárnyas tipli?
2013. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha a szerelő tényleg gipszkartonba fúrta fel a csillárt, akkor egy nagy kókler. Sőt, ha nem gipszkarton, de ezzel a tiplivel tette fel, akkor is. Így már azt mondom, hogy hívd vissza.



Ha viszont gipszkarton, akkor ilyen tiplivel lehet megoldani a csillár rögzítését, amennyiben az 10kg alatt van:


[link]


Ha nem gipszkarton a mennyezet, akkor pedig ilyennel:


[link]

2013. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a rugós kell gipszkartonhoz, nem a sima visszabillenő.
2013. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!