Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A fűkaszákkal tényleg csak...

A fűkaszákkal tényleg csak kis területet lehet levágni? Helyettesítheti egy kisebb udvaron a fűnyírót?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy oldalon, hogy nem helyettesíti a fűnyírót, és nem szabad megterhelni, mert a motor leég.

"Tologatós" fűnyírót nem tudok használni, mert elég göröngyös az udvar, és benzinest sem tudok állandóan benzinnel ellátni, így maradnék az elektromos fűnyírónál.



2013. máj. 12. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Olcsó kínaiaknál tényleg van olyan ami leég.

De egy normálisabb, főleg benzinessel egy "erdőt" is kilehet irtani. :D

Ha új a fű, akkor nem ajánlom a fűkaszát, kiszedheti teljesen a fűmagot.

2013. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bosch márkájúra gondoltam, és mondenképp elektromosat vennék, mert a benzin és motorolaj beszerzése körülményes. Kocsim nincs amivel benzinkútra járjak, buszon meg nem szállítható :-(


Szóval egy márkásabb, 400 W teljesítményű alkalmas fűnyírásra (nem csak a fű szélén, padok alatt, virágágyás körül, ahogy azt hirdetik)?

2013. máj. 13. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nekem kétütemű benzines Husquwarnával és Stihl-el voltak dolgaim, nagyon szerettem, kivéve amikor újra kellett húzni a damilt. Amíg nem volt tologatós fűnyíróm, addig a Husquwarnával kaszáltam a gazt és igen, helyettesíteni tudja a tologatósat, csak nem kimondottan takarékos, mert ha azt nézzük a tologatós mindig a neki optimálisan megy, kivéve amikor nincs egész fogás, itt meg épp ahogy beleállsz, de bonyolultabb helyeken nagyon jó dolog és mellesleg könnyebb is. Elektromosat nem ismerem, meg nem is szeretek 50 méter kábelt kihúzni, de ha nincs más választás akkor én megvenném az elektromos kaszát. A Bosch egy viszonylag megbízható márka, ahogy a Stihl, Husquwarna, MTD is.
2013. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó hozzászólónak.

Az MTD is megbízható? Nem egy olcsó (kínai) márka? (Nem ismerem)

2013. jún. 5. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, amerikai eredetű a gyártó és általában Briggs & Stration 4 ütemű motorral szereli őket, tehát nem a legolcsóbb, de nem is egy Stihl. Fűkaszából én mondjuk nem vennék MTD-t, inkább csak a benzinmotorosokat választanám belőle. Ha netán mégis benzinmotoros mellett döntenél, akkor mindenképpen kétütemű legyen, jobban felveszi a fordulatszámot.
2013. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerezz egy úthengert és egyenes lesz az udvar. Ha utat építenek, javítanak a környéken a melósok egy-két ezer forintért biztos megcsináljak neked. Elektromos tologatós fűnyírót kapsz a praktikerben 15 körül.
2013. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!