Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bármilyen 5.1-es hangkártyával...

Bármilyen 5.1-es hangkártyával lehet timecode-ot csinálni, aminek van 2 bemenete?

Figyelt kérdés
Adott egy 7.1-es külső hangkártya, amin van egy line in, és egy mikrofon bemenet. Arra lennék kíváncsi, hogy ezzel a kártyával lehet-e timecode-ot csinálni, vagy ahhoz már speciális hangkártya kell? A dj-zésnek ezen a területén még annyira nem vagyok jártas, eddig keverővel és a gépen levő virtuális lejátszók segítségével mixeltem (nem is rosszul). A hangkártya gyártóját nem tudom pontosan, 5000 ft-ba került. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. máj. 13. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de csalódni fogsz a dologban. Low latency, azaz alacsony válaszidejű hangkártyák használhatóak hozzá. Ezzel a hangkártyáddal megállítanád a zenét, és jó 2-300ms is eltelne mire reagálna, tehát majdnem fél másodperc. Így nem túl élvezetes :)

Az olcsóbb ASIO kártyák is 30ezer körül kezdődnek.

2013. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a gyors választ! :D

Hát akkor egy kicsit még várni fogok még ezzel a timecode-ozással, mert jelenleg nincs hozzá keretem. Az asztali gépembe van egy realtek HD hangkari, elméletileg az is tud(na) 7.1-et (csak sose fogom kipróbálni), az egy kicsit lehet minőségibb, de sztem azzal is kapufa lenne. Ha jól tudom (nem biztos), 120 ms a latency-je, az nem tudom, mennyire jó.

2013. máj. 13. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
120 egy irányban, mire kiküldi a hangot. A te esetedben 2x120-at kell számolni, mert bemegy a hang, aztán kijön.
2013. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
pontosabban bemegy a jel kijön a hang.
2013. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ugyanis a szakma ezen részét nem nagyon ismerem.
2013. máj. 13. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!