Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ugye nem lehet baja a laptopna...

Ugye nem lehet baja a laptopnak attól h villámlik?

Figyelt kérdés
nem aksiról megy hanem falból

2013. máj. 17. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont annyi, mint bármi más elektromos készüléknek, ha netán becsap egy villám.
2013. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 pinkpancser ***** válasza:
Ha mázlid van akkor csak a töltő fog eldurranni (rendes töltő megvédi a gépet), de ha például a net kábelen jön a gépbe, akkor ott is kaphat túlfeszt amitől elszáll.
2013. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

engem múltkor a telefonom rázott meg, pedig csak a zsebemben volt.


Baja ugyan nem lett, eddig működik rendesen, viszont rendesen megcsípett.

2013. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha belecsap a villanyvezetékbe a villám, és nincs kialakítva megfelelő villámvédelem, akkor töltő legyen a talpán, ha meg tudja fogni azt a túlfeszültséget. Pillanatokon belül bejut a laptopba. Legtöbben ilyenkor csak lenyomják a kapcsolós hosszabbítót, ami kb annyit ér mint az ima, mert simán áthúz a nagyfeszültség.


Viszont ha nem a villanyvezetékbe csap az utcán (és nem a telefon vagy kábel tv vezetékébe), hanem csak simán a villámhárítóba, akkor meg nem lesz baja.


(extrém eset, de láttam már olyat, hogy közvetlen a csapott a villám a ház betápkábelébe. Simán áthúzott a hosszabbítón hagyott csatlakozóra

2013. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyankor célszerű beletenni az akksit és arról üzemeltetni, mert néha nem árt ha arról is megy a géped, mert az állásba is tönkremehet ám.

Persze ha belevág a villanyvezetékbe akkor simán kaphat túl feszültséget ha nincsen megfelelően kialakítva villámvédelem, de még azzal együtt is esélyes a dolog.

Én amikor látom hogy nem a város mellett van a villámlás hanem szinte a ház körül akkor azonnal kihúzok mindent a falból. Igaz hogy van szünetmentesem ami túlfeszültség védő is egyben, de azt is kihúzom és lekapcsolom mert jártam már úgy hogy 3 éve hatalmas vihar volt itt, én akkor éjszakásból jöttem haza így aludtam, de a szünetmentesem be volt kapcsolva csak a gépem nem volt áram alatt pontosabban lekapcsoltam a piros kapcsolót az elosztón, de akkor volt hogy egy közeli oszlopba bevágott a cikk cakk, és akkor gyakorlatilag minden ház kapott egy jókora áramlökést ahol sok helyen tönkrement valami. Nálam szerencsére csak a szünetmentes szállt el és a gépembe szerencsére nem történt semmi komoly. Viszont a mosógépem amit a párom éppen használt annak annyi lett, az egész vezetékelése szét égett a francba, és mondta a szerelő hogy inkább vegyünk másikat mert abból már csak a dobot, lehetett megmenteni. A szabályozó kapcsolóknak sem esett bajuk, meg a motort sem érte károsodás, ezeket meg is vette bontásba, de sajnáltam mert jó gép volt az.

Másnak szerencsére nem lett baja ami éppen a falban volt bedugva és áram alatt volt. De sose lehet tudni, én ezért vagyok úgy vele hogy ha 2-3 napra megyünk el akkor is mindent áramtalanítok egyedül a hűtőt nem, ha baj van akkor így jártam ha meg nincs akkor sem rohad meg benne az a kevés tartalék kaja. Én egyedül azt hagyom kapcsolva, többi helyen még a megszakítókat is lekapcsolom.

Ha vihar van és itthon vagyok akkor abba a pillanatba hogy látom hogy telibe fog minket kapni egyből húzok ki mindent a falból, a hűtő kivételével.

2013. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!