Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e sorkapoccsal kötni...

Lehet-e sorkapoccsal kötni UTP kábelt?

Figyelt kérdés
Lesz-e jelveszteség, ha sorkapoccsal kötöm meg az elágazásnál a kábelt? Van-e különbség ha az UTP aljzatban kötöm meg és úgy viszem tovább, vagy sorkapocsban? Az aljzatban a kábelvégek (a bejövő, meg a tovább menő) csak fémesen kötődnek össze, vagy van közöttük elektronika is? Az a gondom, hogy még egy kábel nem fér bele a csőbe, viszont bele kell valahogy varázsolnom a kötést egy 80-as dobozba. Nem látszódhat.
2013. máj. 21. 00:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az UTP kábel kb. 100méterig nyújt használható jelet, azon túl, már zajossá válik. Tehát ha 100m-nél távolabbra kell utaztatnod a jelet, akkor igen szükséges legalább 100méterenként egy ún. repeater elektronikát sorba kötni. Ha kisebb a távolság, mint 100méter, akkor a toldást megoldhatod repeater nélkül is. A sorkapocs természetesen nem fog kitűnő védelmet nyújtani, de ettől függetlenül használható.


Nem értettem pontosan mi érdekelne, de megpróbáltam válaszolni hátha segíthet.

2013. máj. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 menta34 ***** válasza:
70%

Te biztosan tudod mit csinálsz? vagy csak hajrá?

Ha számítógép hálózatot akarsz az UTP-ből akkor azt nem csokiban osztod tovább... két aktív eszköz között van egy darab kábel, nincs sorba kötés, elosztogatás.


Amit viszont tudsz alkalmazni trükköt, hogy egy átlagos utp kábelben 8 ér van, viszont csak 4 kell - azaz egy kábelen mehet 2 kapcsolat.

2013. máj. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A másodiknak: Ha biztosa tudtam volna, nem kérdeztem volna meg okostojás! Ennyi találékonyság lehetne benned, ha megkérdezem, akkor nem tudom! De mivel megkérdeztem, nyilván, (lehet, hogy neked nem!) nem a saját fejem után megyek. Ha tőled megkérdez valaki valamit, akkor mindig így válaszolsz? Még ha az időt is kérdi??
2013. máj. 21. 08:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Pedig a másodiknak marhára igaza van. Inkább azt írd le, mit is szeretnél csinálni.


Mit jelent az, hogy UTP aljzatban kötöd meg és továbbviszed? Egyáltalán, mi az, hogy bejövő és tovább menő kábelvég?


A felhasználói UTP topológia jellemzően csillagpontos, ahol elég nehezen értelmezhetőek a fenti fogalmak.

2013. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 pinkpancser ***** válasza:
Főleg, mire szeretnéd használni? Mert UTP nem csak hálózathoz jó. Például kamerának is lehet, akkor pedig nincs szabad ér (a tápnak is menni kell valahol) és még sokminden másra is jó.
2013. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha osztani akarsz egy vezetéket akkor azt forgalom irányító beiktatásával (router) tudod megtenni.
2013. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Forgalomirányító, mi? Ezért szeretem, amikor a laikusok megpróbálják lefordítani a nevezéktant. Amit te keresel, az inkább HUB vagy SWITCH, a routernek itt semmi dolga.
2013. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igazad van! Elosztó, vagyis hub szükséges!
2013. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, de maradjunk a HUB-nál. Sok gond van abból, hogy magyarosítani próbálják a neveket, aztán senki nem tudja, hogy pontosan miről is beszél. Szeretem az anyanyelvem, de értelmetlen megpróbálni utolérni a technikai angolt, több szakszó keletkezik egy évben, mint egy átlagos magyar aktív szókincse.
2013. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Internet megy az UTP kábelen, és úgy szeretném leosztani, hogy bekötöm a fali aljzatba a bejövő kábelt, és az aljzat kimenőjére a tovább menőt, ugyanis két szobában van süllyesztett aljzat.Falon kívül nem engedi a tulaj vezetni, sem a szerelvényeket elhelyezni, és csak egy 80-as doboz áll rendelkezésre, vagy aljzatban kötni. Vannak aljzatok, amiken 8 bemenet van, és 8 kimenet. A második hozzászólónak a stílusát jegyeztem meg. Normálisabban is beszélhet, mivel direkt megkérdeztem, mielött nekilátok!
2013. máj. 22. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!