Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » URH-rádió! Mi a véleményetek...

URH-rádió! Mi a véleményetek a kézi és a mobil közti különbségről? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ma már egy kétsávos kézit lehet kapni 30-ért újként, aztán eliminátorral, külső antennával én igazából nem látok különbséget a mobillal szemben, mivel egy jó antennával úgyse kapcsolja az ember a mobilt se 5 W-nál nagyobb kimenőre, viszont árban és tudásban lényegesen kedvezőbb a kézi (itt van pl ez a Wouxun, és eddig én is mobil-párti voltam, de azért most elgondolkodtam, hogy érdemes-e).


Hozzáértők mit mondanak?



2013. máj. 22. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A vevője nem fog tudni mit kezdeni az esetleges nagy jelszinttel egy külső, nagy nyereségű antenna felől. Egy mobil rádióban van elég hely sokkal jobb minőségben kivitelezni a vevő áramköreit. Ezt régen, amikor még foglalkoztam ilyesmivel, Yaesu és Motorola kézi- és mobilrádiókkal kapcsolatban megtapasztaltam, a Wouxun pedig nem egy ligában játszik ezekkel... sokkal silányabb.
2013. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem, de és ez a gyakorlatban kb miben nyilvánul meg?

rosszabb lesz a vételi minőség? vagy a szelektivitása? vagy mi ?

2013. máj. 22. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:
A szelektivitással lesz gond, a szomszéd csatornák zavarhatják a vételt.
2013. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

értem, na de még akkor is, ha ezek már tudják a 6,25-öt, míg a legtöbb mobil rádió nem?


MEGMONDOM ÉN, 3 SZEMPONT van, ami miatt én a kézi mellett döntenék, de persze szívesen veszem a tanácsokat:


1, sokkal kisebb áramfogyasztás (egy mobil meg sima vételben is felveheti a 2 A-t, és szívja az akksit rendesen)

2, rugalmasság, hiszen csak pár mozdulat, és saját akksival máris vihetem magammal

3, és hát valljuk meg, fele vagy harmada ár (sőt ...)

2013. máj. 22. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit hozzátenni. Döntöttél már előre, és itt csak önigazolást kerestél. Nem kaptad meg, nem fogod megkapni. Vedd meg, tapasztald meg, aztán bánd meg. Röviden kb. ennyi.
2013. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:D

valóban szimpatikusabb, DEEE !!!!

mint azt írtam, én magam is mobil párti vagyok, és pontposan azért, amiket Te is írtál!!!

csak arra voltam kíváncsi, hogy valaki tapasztalatból miket ír ... na meg ez a 6,25-ös is megzavart kicsit

2013. máj. 22. 13:16
 7/7 A kérdező kommentje:

most azért nem kell ám haragudni rám :DD

vszínű a mobil mellett döntök egyébként ...

2013. máj. 22. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!