Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A LED feszültség esése konkrét...

A LED feszültség esése konkrétan holvan feltüntetve? és a LED áram szállítási kapacitása (mA) :?

Figyelt kérdés
LED

2013. máj. 25. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A LED-nek van egy ún. nyitófeszültsége, aminél elkezd átvezetni, működni (Forward voltage, Ufw). Bekapcsolás után ez a feszültség fog esni rajta bármekkora átfolyó áram hatására. Van egy áram megadva, ami a tervezett áram, Forward current a neve (Ifw). Ettől el lehet térni lefelé és fölfelé is, ekkor a LED a gyári adatoktól kevésbé/jobban fog világítani. Fölfelé eltérve viszont csökken a várható élettartama. A leadott fény kb egyenesen arányos az áthajtott árammal, de a konkrét LED adatlapon mindig meg van adva. A jobb LED-tápok amúgy állandó áramúak, az olcsó kínai gagyik meg állandó feszültségűek (áramgenerátor/feszültség generátor).
2013. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link] ennek a lednek akkor milyen a LED feszültségesés(V):....

LED áram szállítási kapacitása (mA):..... ?? hogy kitujam számolni az ellenállást

2013. máj. 25. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
3.2 és 3.4V között. Számolj 3.3V-tal, nagyon nem rontod el. Az áramot vedd 20mA-nek, az a tipikus. (Ha nem adják meg, annyi.)
2013. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ahha így nekem eszt dobta ki Számított

ellenállás: 43.5 Ohm

Szabvány ellenállás: 47 Ohm

Ellenállás min. teljesítmény:1.88 W

vagyis mind a 10 diódára 1 ellenálás kel ?? és ugy nemlehet ne,hogy 3 masával kötném a LED-eket 1 ellenállásal és igy 150Ohm os ellenállás kelene 3 Ledre ..... én igy kondoltam párhuzamosan összekötni 9LEDet akor ...

2013. máj. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!