Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem sok infót találtam ezért...

Nem sok infót találtam ezért ide irok : ) a lényeg hogy feszültséget akarok csökkenteni (V), és azt hogy kell hogy jo legyen?

Figyelt kérdés

Van egy rs media robotom, gyárilag kell bele 6x D méretű nagy elem és még 4db ceruza...nem sokat szórakoztam vele,de rendesen leette...

Szereztem egy tápot hozzá, ami nem gyári, de az adatok stimmelnek,nagy vonalakban

gyárilag 7,5v 3,1A kell neki

ami nekem van az meg 8v 3,6A

azt tudom hogy az Amper nem lényeg ha nagyobb, hisz ugy is annyit vesz fel amennyi kell neki.

Azt is tudom hogy az a fél V külömbség beleesik a tűréshatárba,persze ha nem akkor mi van? kiszáll az éltető füst :S

azt meg nem akarom, igy a 8vot kéne 7,5re csökkenteni, csak nem tudom hogy mivel, mert ha termo ellenállást rakok be, az kissé meleg lesz, és nem akarok se tüzet se semmit!Na meg ekkora Ampernél nem is biztos hogy jó az nekem.

Mit kell csinálnom?



2013. máj. 26. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy soros dióda 0,6 voltot ejt.
2013. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem,és folyamatosan birja majd a terhelést?
2013. máj. 26. 14:34
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, müködik a dolog, annyi hogy 2 diodát raktam be sorba, és 7,4 lett :) tökéletes! köszi!
2013. máj. 26. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!