Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi. A. neve annak ami IC...

Mi. A. neve annak ami IC tokban van de nem IC hanem sok tranzisztorban? És ami ellenallasban hasonló? S van ilyen potmeterben?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 17:50
 1/7 A kérdező kommentje:
elirtam. nem sok tranzisztorban hanem.sok tranzisztorban.
2013. jún. 11. 17:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Array (tranyó, ellenállás, potméter,stb.)
2013. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Magyarul hogy szokták mondani ezt az arrayt?
2013. jún. 11. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Tömb, mező, elrendezés. Nincs jó magyar kifejezés hozzá.


Array - örré

2013. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

valami jópofa nevet hallottam egyszer.

zranzisztortelep? tranziaztor farm? mintha jobb lett volna. azabaj nem jut az eszembe.

viszont potmeter arrayt nem találok sehol. van tipped hol kaphato?

2013. jún. 12. 06:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Hmmm. Poti telepről én sem hallottam még. De tudod, h van ez. Amit az ember el tud képzelni, azt előbb-utóbb meg is valósítja. Ha más nem, hát Magad elkészíthetsz egy ilyen poti-array-t. :)

De mire kellene Neked? Ha szabad ...

2013. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az alap ötlet eleve ez. 40-esével potméterek.

Ezt akarnám kevesebb munkával és kevesebb költséggel megúszni.


Egy rettenetes dologhoz kell.

555-el villog egy led.

De nem elégszem meg annyival hogy a frekvenciát és a kitöltési tényezőt szabályozom, hanem egy 4017-el leosztom az impulzust és futófény jelleggel végigmegyek a potmetereken. És egyenként szabályozom egy egy villanás kitöltési tényezőjét. 4017-enként 10-et s így 4017-enként 10 potmeter kell. Ugye kaszkádba köthetők. Végül pedig diódákon keresztül egy pontba lesznek kötve s ugyanazt a ledet villogtatják.

Az eredeti terv csak a fel és lekapcsolása volt egy egy villanásnak, de a kitöltési tényező váltás ezt "analóg módon" oldja meg.

Persze lehet lesz mellette egy fel le kapcsoló is.

Terv még a vezér 555 frekiszabályzását is így leosztani de ez még macerásabb...

2013. jún. 12. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!