Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » BNC-dugót / aljzatot hogyan...

BNC-dugót / aljzatot hogyan lehet forrasztani (koax kábel RG58 és RG6)?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem az egészet, hát hozzá se lehet férni ... mégis hogy szokták ezt forrasztani?


+ mit csináljak hogy ha sikerült valahogy bele erőlködni, akkor ne szakadjon ki könnyen? mert hát most az a kis tüske tartja a meleg eret, de hát az egy vicc, a legkisebb megmozdulásra is kiszakad, nem? ezzel mit szoktatok tenni?



2013. jún. 15. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell forrasztani.Csavaros vagy roppantós a rögzítése.
2013. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Így néz ki a forrasztható BNC csatlakozó. Csak a meleg pontot kell forrasztani. A testet visszahajtod a szigetelésre, és szépen rányomod a rögzítőt. Utána rátekered a csatlakozóház másik felét és kész is. Így nem fog kiszakadni az biztos. És jól hozzá is lehet férni.

2013. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez jó típus, akkor én valami nagyon gagyi vettem sajna, mert nem lehet ilyen szépen szétszedni, meg a tüske is külön van, és fogalmam sincs, egyáltalán hogy áll az össze, hogy benn is maradjon. próbálok szerezni akkor ilyen típust. csak ezek akkor különböző átmérőre vannak?
2013. jún. 15. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


itt van 5mm-es és 7.3mm-es is. A tiéd valószínű hogy krimpelhető.

2013. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszi, de figy a krimpeléshez meg kell valami speckó eszköz, igaz? szóval az a gond, hogy 2-3 BNC miatt most nekem hülyeség lenne azt is venni ...

de majd lefotózom az enyéimet, extra hülyén vannak kiképezve, fogalmam sincs, egyáltalán mi tartja ott a tüskét, na de oksss köszi a linket, ebből rendelek akkor sokat.

2013. jún. 16. 04:54
 6/8 A kérdező kommentje:

hűűűű megnéztem és hatalmas! ilyet még nem is láttam h ráadásul törésgátló, huhh ez azért már nem piskóta.


és a nagyobbikba bele megy a vastagabb, tehát az RG6-os is ugye? (majd próbálom lemérni)

2013. jún. 16. 04:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Most lemértem négy különböző rg6-ost, mind a négy átmérője különböző volt. 6.2mm-es, 6.9mm-es, 7mm-es, és 7.25mm-es a legvastagabb. Tehát ezek közül mind belefér a nagyobba.


Az rg58-as kábeleim is lemértem, 5 különböző van itthon, 4.95mm és 5mm között van mind az öt, ez szépen passzol a kisebbikbe.

2013. jún. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi! továbbra is örülök ezeknek!
2013. jún. 16. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!