Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Programozható mikrokontrollerr...

Programozható mikrokontrollerral meglehet oldani ledek felvillanásának sorrendjét?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy ilyet:


[link]


Ezzel megtudnám oldani hogy bizonyos ledek mikor villanjanak fel meg ilyesmiket? Mert tudtommal mikrokontrollerral lehet ezt megoldani, de ezenkívűl hogyan? Mármint hogy ezt a számítógéphez köthető kis nyákot programozom, és utána ha már nincs számítógéphez kötve akkor is be lehet állítani hogy egyes ledek mikor villanjanak fel?


2013. jún. 19. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg,de ettol sokkal egyszerubb megoldas is letezik ra - en jobban szeretem a microchipeket erre - az avr itt kb.olyan mint ha a kutya rantott hussal etetned . Hany ledet akarsz vezerelni ?
2013. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát olyan 40-et kb. de microchippel hogyan lehetne megoldani? Kellene venni egy üres írható ROM chipet, és abba beleégetni számítógéppel a felvillanás kódját? Nah ilyet viszont nemtudom hol tudnék venni, ha tudod akkor linkelhetnél ehhez cuccokat köszönöm!
2013. jún. 19. 19:22
 3/10 anonim ***** válasza:

40 mar nem olyan egyszru,azt csak matrixxal oldod meg (nem tudok olyan kontrollerrol,aminek lenne ennyi portja) .

En az oshonsoft picbasic-jet javaslom egy nagyon szepen megirt,atlathato fejlesztoi kornyezet,ha nem vagy hulye a szamitastechnikahoz es az eletronikahoz 2-3 nap alatt megtanulhato . Szivesen hasznaltam pic16f628-at ezekhez ,bar ez meg matrixban is keves a 40 ledhez :( konkret programot ne varj tolem , sokkal nagyobb elvezet,ha sajat magadnak csinalod meg :)

2013. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, én legutóbb Microchip 16F877A PIC-et használtam, azzal meg lehet ezt oldani, a portokra 74HC138 3 bites bináris/decimális konverter IC-t teszel (5db-ot), így 15 portról meg tudsz hajtani 40 kimenetet.

Én Microchip MPLAB ICD2 égetőt használok, jobb ha nem veszel hanem valakihez elmész égetni, elég drága és nagyon nehéz beállítani.

A PIC-hez nem kell sok dolog, egy pl. 20MHz-es kvarc, +2db 15pF-os kondi, égető-csatlakozó, nyomógomb ha kell, és a kimenetekre a 74HC138 IC-k. Fontos, hogy a tápnak legyen szűrése (100nF-os szűrő, + pufferkondi sem árt).

Itt egy rövid példa program basic-ben:

DEFINE OSC 20 ' oszcillátor beállítása



TRISA=%00000000 ' portok beállítása 0=kimenet 1= bemenet

TRISB=%00000000

TRISC=%00001000

TRISD=%00000001

TRISE=%00000000



PORTD.5=0 ' LED-ek alapállapotban ki vannak kapcsolva

PORTD.4=0


Fociklus:


PORTD.5=1 ' Első LED-et bekapcsolom

Pause 1000 ' Várok 1 másodpercet

PORTD.5=0 ' Kikapcsolom a LED-et

PORTD.4=1 ' Bekapcsolom a másik LED-et

Pause 1000 ' Várok 1 másodpercet

PORTD.4=0 ' Kikapcsolom ezt a LEDet is


Goto Fociklus ' Visszaküldöm a főciklus elejére


End

2013. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nem vagyok hülye a számítástechnikához, nagyon értek a számítógépekhez, elektronikához már kevésbé, de azért valamit abból is tudok, meg utánanézegettem hogyan vannak, de egyébként ez az egész úgy lenne megoldva hogy 4 gomb lenne, és mindegyik egy bizonyes ledfelvillanást csinálna, ezek csoportokra lennének osztva, az első csoportban mondjuk lenne 10 led, másodikban 5 és így tovább, szóval külön-külön lennének, nem egyben, de összesen úgy 40 db lenne kb. Megoldható lenne ez valahogyan akkor? Azért így teszek egy linket hogy mit szeretnék csinálni

http://www.youtube.com/watch?v=m6As226gvRQ

ezt a karperecet szeretném elkészíteni, ehhez kellene ez ledes programozás, ha tudnátok ebben segíteni megköszönném!

2013. jún. 19. 22:42
 6/10 anonim ***** válasza:

(22:30-as vagyok) Ebben az esetben egyszerűbb decimális számláló IC-ket használnod, pl. 4017-et, 4db elég a 4 nyomógombhoz, a gombokkal lehetne ki vagy bekapcsolni a LED csoprtokhoz tartozó 4017-es órajelét. Ahány LED van annyi kimenetet használsz, a következő kimeneti lábat visszakötöd a RESETre így újraindul a villogás.

A videó alapján más-más a villogások üteme, lehet hogy ott még le kell osztanod az órajelet mielőtt megkapja a számláló.

2013. jún. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy az elektronikához nemnagyon értek, de a kódok megvannak ehhez hogy pont így villanjanak fel a ledek, szóval ha azt bemásolom a programba akkor jónak kell lennie, a kérdés pedig csak az hogy ezt ennyi tudással is megtudom csinálni?
2013. jún. 20. 10:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah és még annyit hogy a megvalósításhoz szükséges eszközöket holtudom megkapni?
2013. jún. 20. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha PIC-kel oldod meg ahhoz kevesebb alkatrész kell, de bonyolultabb hogy égetni kell. Azért kell hozzá jártasság az elektronikában, nagyon kevés tudással és rutinnal szerintem ne fogj bele.

Általánosabb alkatrészeket a Lomex-nél tudsz venni, spéciket meg rendelhetsz a Distrelec-től vagy a Farnell-től

2013. jún. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És házilag internetes anyagok alapján meglehet ezeket a dolgokat tanulni hozzá? Mert szeretném valahogyan ezt az egészet megtanulni, nekem fontos lenne hogy elkészítsem ezt a cuccot
2013. jún. 21. 00:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!