Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e egy kocsiba egy...

Gyurmoj kérdése:

Lehet-e egy kocsiba egy kondenzátorra 2 db autó erősítőt kötni?

Figyelt kérdés

Van egy aktív mélyládám (Márkája: Peiying BA250X) meg van még pluszba egy 4 csatornás erősítőm (Márkája: Cougar c600.4), és 1db kondenzátorom (márkája: Sencor SCA CAP201)

Annyi lenne a kérdésem, hogy ezt a két erősítőt egybe lehet-e kötni egy kondenzátorral, vagy mind a két erősítőhöz külön-külön kondenzátor szükséges.


2013. jún. 23. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

a kondi az csak a mély hang szinten tartásához kell. ha 2-re kötöd akkor kevesebb ideig tud telt mélyet adni. van aki anélkül használja.

nem vagyok kondi párti. én egy jo kis zselés aksit szoktam használni. elöbb töltödik mint a kondi. de ne vegyél ezért másik kondit, nygodtan kösd rá

2013. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Osynho ***** válasza:
Kondi nem kell egyáltalán, pláne ilyen cuccokhoz. :) Inkább add el a mostanit és költsd a hifi többi komponensére.
2013. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kondenzátor ide teljesen felesleges. Sokan ráadásul azt hiszik, hogy ha szar az akku, vagy kicsi, akkor elég bele egy kondenzátor oszt' jó napot. Pedig a kondenzátor NEM helyettesíti a jó akkumulátort. Az egy plusz fogyasztó, akárhogy is nézzük. Nagyobb teljesítménynél kell, mert egy két másodpercbe is telhet míg visszaáll a feszültség az akkunál, ezt küszöböli ki a kondi. De 500W RMS teljesítmény alatt csak pénzkidobás, és 500W felett sem biztos hogy szükség van rá, csak lehet.


Osynho jól írta, inkább add el a kondit, lesz aki megveszi.

2013. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ha a kondit csak az aktív erősítőre kötöm rá? Trabant 1.1 kombim, van és nem olyan rég vettem bele új 55Ah-s aksit.
2013. jún. 24. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell bele kondenzátor. Tökéletesen fölösleges, semmi előnyt nem fog jelenteni, csak jobban meríti az akkut.
2013. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!