Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Társasházi kaputelefonnal...

Társasházi kaputelefonnal kapcsolatos kérdésem van?

Figyelt kérdés

Négy lakásos társasházban élek, ahol sem a közösség, sem a közös képviselő nem nagyon törődik semmivel a házban. A kaputelefon központi egységére ránézni is rossz. Nálunk, a lakásban nem csöng, pedig nemrég még rendben működött. Először nem nyitotta ki a kaput, majd csak fent nem szólt, de most már lent sem csöng. A kaput elméletileg nyitná, de már azt sem. A többi lakásban nincs gond. A központi egység bitron video típusú. KÉRDÉS: Mi lehet a gond? Lehet, hogy csak az én fenti készülékem a hibás? Ezt tudom valahogy tesztelni? Ha én veszek egy kaputelefon készüléket, azt házilag én ki tudom cserélni? Milyet érdemes venni?



Köszönöm...


2013. jún. 26. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak olyan típust vehetsz, ami a nálatok felszerelt rendszerbe illeszkedik, célszerűen a mostanival teljesen azonos típusút.


Talán ennél a cégnél nézz körül:

[link]

2013. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%

A legelső lépés a kagyló vezetéke. Ki lehet venni belőle, a szomszédtól elkéred at övét, kipróbálod jó-e? Ha passzol bele, más telefonét is kipróbálhatod.

Közben a kapcsolót is megmozgatod amit a kagyló nyom amikor a helyén van. Csak ezek után kellene tovább menni ha nem hoz eredményt a kis teszt.

Sokszor találkozom olyannal, hogy a lakáskészülékhez a vezetéket csövön viszik, ami a lépcsőházi csengő dobozából át tud szellőzni. A légnyomáskülönbség miatti huzat pedig szépen lerekja a port amerre jár, így a készülék belsejében is. Itt sem kizárható hogy a por okoz problémát.

2013. jún. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!