Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikrofon és mikrofon előerősít...

Mikrofon és mikrofon előerősítő probléma?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék venni mikrofon egy szettben [link]

És mivel hangfal meg van előerősítőt is néztem viszont nem találtam olyat ami 3 bemenetes. [link] Kérdésem hogy milyen jack bemenetű elosztó kell nekem? én ezt találtam [link]


[link]


[link]

Melyik működhet? Vagy ha más milyen akkor kérlek küldjetek linket! Várom tanácsaitokat köszi!



2013. jún. 28. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Neked nem jack elosztó kell, se csöves előfok.

Neked egy egyszerű keverőkell, aminek van legalább 3 mikrofon bemenete, és egy vonalszintű kimenete (feltételezem hogy nem csak hangfalad, hanem végfokod is van, vagy a hangfalad aktív)


Ennek már van 4 mikrofonbemenete:

[link]


Vagy ha nagyon olcsót szeretnél, egy passzív keverő:

[link]


Kicsit drágább, de legalább majdnem vonalszintű a kimenete (100 mV, ami mégis jobb, mint pusztán potikkal összekeverni az 5-10 mV-os mikrofon jelet):

[link]

2013. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Itt írták nekem az előfokot. Szóval keverő köszönöm szépen a választ!
2013. jún. 28. 13:10
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem hanem Panasonic sa-ak40 es music center nek a csatornájára szeretnénk kötni erre mondták az előfokot akkor kell végfokot is venni igaz? Abból milyet?
2013. jún. 28. 13:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha van naki vonalbemenete (LINE IN, AUX IN szokott ráírva lenni), akkor oda azt javasolnám, amit legutoljára írtam, az MMX-4 mikrofonkeverőt. Csodákat ne várj tőle, szólni fog. Ne felejtsd el a csatlakoztatáshoz egy olyan kábelt venni, ami monó 6,3-as jack - 2 db RCA dugó (feltételezem, RCA a bemenet, ha nem, akkor olyan dugó kell, amilyen az aljzat)

Ha nincs semmilyen bemenete a Pana cuccnak, akkor felejtős a dolog.

2013. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Aux in van ráírva és igen rca. Szóval végfok nem kell?
2013. jún. 28. 14:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, a Pana cucc végerősítő fokozata fogja hajtani a hangszórókat. Pont mintha CD-t vagy rádiót hallgatnál.

A maximális hangerő kicsit kevesebb lesz, mert a MMX4 100mV jelet ad ki, a szabványos 0dB-s vonalszintű jel viszont 775 mV, de legalább szólni fog. (ezt amúgy sem vennéd észre, mert sokkal hamarabb összegerjednek a mikrofonok a hangfalakkal)

2013. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos választ ment a zöld kéz!
2013. jún. 28. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Mire akarod ezt egyébként használni?
2013. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak garázsban zenéléshez.(ének) Ha fellépünk valahol persze keményebb cucc lesz :)
2013. jún. 28. 15:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Hehe, hát ez arra se lesz elég egyébként, előbb durrantod el a hangfalakat vele.
2013. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!