Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autómban van egy univerzális...

Autómban van egy univerzális ablakemelő kapcsoló, vezető felöli és az anyósülés felöli, anyósüléshez át tudok huzni még1 kapcsolót hogy három darab legyen?

Figyelt kérdés

unom hogy mindig szolni kell hogy huzzam le az ablakot mert anyósülésen akki ül nem fér hozzá a kapcsolókhoz csak aki vezett,ezért vettem ugyan olyan kapcsolót beépitettem az anyósülés felébe,csak bekötni nem tudom,mert ha ugyan úgy áthuzzom a zsinórókat a másikról másolva úgy nem müködik,hogyan lehet ezt megcsinálni?

kép a kapcsolókról:

[link]



2013. júl. 8. 22:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
úgy akkarom hogy mind a 2 kapcsoló müködjön, vezető felül is müködtetni tudjam és az anyósülés felöl is.
2013. júl. 8. 22:48
 2/14 anonim ***** válasza:
Pedig elméletileg csak simán párhuzamosan kéne kötnöd a mostani kapcsolóval (ha ugyanolyan a kettő).
2013. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
pedig úgy nem jó,vagy kibassza a biztosítékot vagy lassan de megy le fel olyan mintha nem kapna 12V ot hanem csak 6 V
2013. júl. 9. 10:02
 4/14 anonim ***** válasza:

És ha a működő kapcsoló helyére kötöd egyedül az újat, akkor működik? Nem tartom kizártnak a kapcsolóhibát.



Itt egy rajz, hogy szokás megoldani. Téged csak a jobb oldala érdekel, ott van a két kapcsolós, passenger side rész.

2013. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

És ha a működő kapcsoló helyére kötöd egyedül az újat, akkor működik? Nem tartom kizártnak a kapcsolóhibát.



Itt egy rajz, hogy szokás megoldani. Téged csak a jobb oldala érdekel, ott van a két kapcsolós, passenger side rész.


[link]

2013. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igen,ha helyére kötöm müködik tökéletessen
2013. júl. 9. 14:12
 7/14 A kérdező kommentje:
ebből a rajzból sokat nem veszek ki.
2013. júl. 9. 14:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Most már rájöttem, hogy ha párhuzamosan kötöd, akkor rögtön rövidzárat is kapcsolsz. Két egyforma öt kivezetéses kapcsolóval nem tudod megcsinálni. Abban van egy gyári átkötés. Lehet kapni 6 kivezetéses kapcsolót, az anyósüléshez azt tudod bekötni, hogy működjön.


Esetleg még két darab sima egypólusú relével megoldható a dolog.

2013. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem mire célzol.amiről kötném az anyósülés felöl az is ugyan olyan,hogyan kössem be hogy mind a két kapcsoló müködjön,van egy szürke zsinór az a kapcsoló világítás,van egy piros a motoré,meg a test,pozítiv,meg két barna zsinór.
2013. júl. 9. 20:45
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezzek is 6 pórusuak.
2013. júl. 9. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!