Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy háztartási eszközöm,...

Van egy háztartási eszközöm, amely a konnektorba történő csatlakoztatásakor szikrázik - ez miért lehet, baj/veszélyes-e és hogyan javítható?

Figyelt kérdés
Nem veszélyes, nem fog kárt tenni a villanyvezetékben?

2013. júl. 10. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Márhogy mi szikrázik? A készülék, vagy a konnektor a csatlakozáskor?


Nekem a laptop akku bedugásakor pattan sokszor a konnektornál...

Azt mondták, hogy nem földelt a konnektor és azért van ez. Hát nem tudom, mert garantáltan földelt konnektornál is előfordult már...


De ha a készülék szikrázik, az tuti gáz. Bár szerintem akkor már nem is működik...

2013. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézni a konnektor vezetékeit,nincs e kilazulva.
2013. júl. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Maga a készülék az egy hordozható indukciós főzőlap. Nem ez szikrázik.

Amikor a villásdugót bedugom a konnektorokba, akkor a konnektor és a villásdugó érintkezésénél keletkezik a szikra és egy kis pukkanó hang is.

Az összes konnektorral ezt csinálja, már több helyre is be volt dugva, viszont ugyanazokba a konnektorokba dugva más eszközök villásdugóját, nincs szikra vagy pukkanó hang.

Miért szikrázik? Nem veszélyes, nem fog kárt tenni szerintetek a konnektorban vagy a vezetékekben? Vagy nincs nagy jelentősége?

2013. júl. 10. 11:40
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagyobb áramfelvétel miatt.
2013. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kikapcsolt állapotban szokott lenni a készülék, amikor bedugom a villásdugót a konnektorba, akkor elvileg nincs áramfelvétel, nem? Vagy csak minimális.
2013. júl. 10. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!