Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a legnagyobb fényerejű...

Una kérdése:

Melyik a legnagyobb fényerejű LED típus amiből elektromos kerékpárra extra erős lámpát lehetne építeni?

Figyelt kérdés
LED extra fényerő

2013. júl. 10. 22:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Halihó nem a múlt században vagyunk ,ma már semmi értelme ilyeneket barkácsolni ,3x annyiba fog kerülni ha te rakod össze és a kinézetről ne is beszéljünk itt van itt nézelődj 900lumen elég lessz?

[link]


Nekem is ilyen zseblámpám van ezzel ha egy szembejövő autó vagy biciklis pofájába világítasz még baleset is lehet belőle úgy elvakít az éjszakában. 12 ért kapsz hozzá aksit töltőt fejpántot


Ja hogy a kérdésedre is válaszoljak ez a legerősebb ledtípus 5630 5730 és baromi drága [link]


Ha ilyenekből akarsz összeforrasztgatni 900 lument az sokkal többe fog kerülni mintha a kész lámpát vennéd meg ráadásul nem egy jó befektetés mivel folyamatosan változik a technológia és két év múlva ennél is ezerszer jobb lesz kevesebbért.


A led világításokkal meg csínján kell bánni mert baromira nem ár érték arányos ami a szobai világítást illeti és megtévesztően írják rá hogy egyenértékű xy izzó val miközben nem ,csak szépen összeadták a lámpában lévő ledek számát és felszorozzák az egyenkénti lumen értékkel azt kifelejtve hogy a ledek lumenértéke kb 20-25°os látószög alatt van értelmezve míg egy izzó szinte 320°ban világít mind a két síkon ,ez nagyon nem mindegy és baromira nem egyenértékű a két fényforrás. A vevő meg otthon nézhet.

2013. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Csakugyan nem egyenértékű a hagyományos izzós, vagy kompakt fénycsöves világítással. Hanem sokkal jobb.

Ha nem az OBI és más műszakihulladék-kereskedésben veszed a LED fényforrást, már tökéletesen alkalmas a hagyományos izzó kiváltására.

Nem rég cseréltem ki egy kompakt fénycsövet (20 W) egy álmennyezetbe süllyesztett ledes világítótestre, nem lehet egy lapon említeni a kettőt. A LED javára.

[link]

2013. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat! Több projectben is szeretném hasznosítani az információkat. Kerékpáron váz műanyag dekorelemeibe beültetett egyéni világítást szeretnék készíteni de meglévő autós nappali menetfényben lévő LED-eket is szeretném lecserélni ha gazdaságosan megoldható.
2013. júl. 11. 10:48
 4/22 anonim ***** válasza:
35%

"Csakugyan nem egyenértékű a hagyományos izzós, vagy kompakt fénycsöves világítással. Hanem sokkal jobb. "


Figyelj okostojás ,ne beszélj hülyeségeket ,az a te egyéni szubjektív véleményed hogy sokkal jobb mert úgy helyezted el hogy más lett a szobád bevilágítása .


Szó nincs arról hogy akármilyen led kiváltana fénycsövet ill izzókat.


[link]


9.oldal jobb alsó sarok radiation pattern!

Láthatod hogy 120°on az 50% át sem éri el a megvilágítási érték és ez a legmodernebb ledtípus ami piacon van , ha megfigyeled kb 30°a határ amikor 90% alá esik a fényerő tehát a te kis 1200lm es lámpád ha nem pont alatta állsz már csak 1000 ,és ha még arrébb állsz pár cm 500 és ha 120/2 60° ból nézed már csak jelentéktelen fényerőt produkál.


Ellentétben egy cfl vagy izzószálas lámpa a szobád minden sarkából azt a lument adja le ami rá van írva minimális eltéréssel.


Egyébként érdemes józan paraszti ésszel belegondolni hogy 18W os ledégőt kínálnak neked 1200lm al mintha ez egyenértékű lenne a hagyományos fényforrások 1200lm ével ,ez még úgy is lehetetlen hogy a lednek van a legjobb fényátalakítási hatásfoka.


Ne tévesszen meg senkit hogy baromi nagy a hatásfoka mert baromi nagy a lumen/Ft száma is ráadásul minél erősebb fényű annál hamarabb jár le az élettartama ami fénygyengüléssel jár.


Ha érték ár arányos megvilágítást akar valaki ma még mindig a kompaktfénycsövek (higanygőzlámpák) győznek kiütéssel de abból sem szabad 1500Ft nál drágábbat venni mert az ujjak és márkások is direkt úgy vannak gyártva hogy az izzószáljuk 2-3 év alatt kiég pont ameddig a garancia tart miközben az elektronikájuk és a gázcső még 15évig bírná.


Nekem van egy kb 8éve világító tehát régi Tungsram kompakt cfl em és még nincs megfeketedve a cső nyaka míg a pár hónapja beüzemelt hiperszuper 5000Ft os 2500lm es fénycsövem nyaka egy hét után fekete lett .Sajnos ilyen kapitalista világ lett ,vedd meg azt dobd el 3 nap után jó drágáért.

2013. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Ja és az istenített ledkritikámból még kimaradt az is hogy a ledeknek van a leg szrabb spektrumuk ,azt is nézd meg a 9. oldalon ,láthatod hogy tök mindegy hideg meleg vagy közép fehéret veszel , az összes fénye gyakorlatilag két tüskéből áll .

Egy 450nm es lila fény, és egy sárga pukli adja ki a fehér érzetet amire minden mondható csak az nem hogy természetes.

Ennél még a leggagyibb 200ft os fénycsőnek is jobb a spektruma ,hogy az egyszerű izzót ne is említsük .A ledtechnológia meg sem közelíti az izzók természetes fényvisszaadását még mielőtt mindenütt le akarnád cserélni 2. Én biztos hogy nem fogok ibolyaszínű idegesítő "fehér" ledet bámulni a szobámban,már az is undorító mikor szembe jön velem egy biciklis ócsó tescós fehér ledlámpával és a szemem sarkából lilásan dereng az a vacak ,ez pont amiatt a 450nm es csúcs miatt van ami a fehér ledek névjegye.

2013. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ledes lámpát akarsz építeni, akkor legcélszerűbb pillanatnyilag a CREE XM-L ledje.


Adatlap: [link]


Egy kicsivel újabb led ugyanebből: [link]


Ezzel hasonlót lehet építeni, mint az első által linkelt komplett lámpa tízezerért. Viszont az ott vakít. Amit én csináltam, az nem vakít, részben mert billenthető, másrészt elöl a nagy domború lencse előtt kívül fent van egy terelő sík tükör lap. Mert sík-domború lencsével vetítem ki a fényt.


A következő linken lehet látni több helyzetben:

[link]


Amíg a lámpa burkolatán a gép munkát megcsinálták nekem, addigra kettő olyan "első" által belinkelt lámpa árát költöttem csak a "vasra" a billentéssel és a fókusz állítós egyedi tervezésű házzal együtt, amibe végül három kicsit régebbi led került külön akkukra kötve, ami kb. 2000 lumen össz. fény teljesítmény körül világít.


Azt talán már nem is kell mondanom, hogy a led hő elvezetése nagyon kényes és precíz feladat.

A ledet forrasztani nem egy nagy dolod, ha valakinek rá áll a keze, de nem sokan vállalják be mert nagy tapasztalat kell hozzá forrasztás ügyben.


Mutatok egy régebbi led forrasztást, amit még anno én csináltam direkt bemutató célra: http://www.youtube.com/watch?v=H62Tl-k8Q6Y&feature=c4-overvi.. Gyors és látványos, de kell hozzá tapasztalat, különben eléghet, összefolyhat stb..


Ja, ott látsz forrasztó krémet. Az elősegíti, hogy szét fusson a cin, viszont ha nem mosod le utólag, akkor egyrészt szétmarja a fémet, másrészt elektromosan át vezet. Egyébként a videón látszik, ha mindent precízen csinálsz és elég meleg hozzá a páka csúcs és nem is ég szét közben semmi, akkor jól fog sikerülni a dolog.


Az egy másik dolog, hogy a led igényeit elektromosan kielégítsd. Ha kisebb az árama az nem baj, de akkor nem világít amennyire lehetne. A nagyobb baj ha túlságosan nagy áram menne át. Az tönkre teheti a ledet, akár azonnal.


Szóval egyszerű, de csak akkor ha már túl jutottál az első buktatókon, ami lehet akár kemény lecke is.


Van egy fórum, ahol sokat beszélgettünk a dolog lehetőségeiről és buktatóiról. mindenki leírta, elmondta ahogy épített ilyeneket. Lehet belőle tanulni.

Itt: [link]


Regisztrálj és tudsz írni. Lehet, hogy nem én válaszolok, de mindig van valaki akinek kedve van írogatni.

2013. júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Még amit elfelejtettem mondani, hogy a videón forrasztott lednél volt a kicsi üveg lencséjének egy rögzítő kerete, így nem mozdulhatott el ha leborítottam rá forrasztás közben.


Az újabb és jobb ledek ezt már nem viselnék el, mert arra szilikon lecsét tettek ami a hő és mechanikus nyomás hatására tönkre mehet, lejöhet róla és megsértheti a ledet. Ehhez kétoldalon peremmel ellátott üvegszálas bakelit lapot tettem, ami mindkét oldalon meg tudja támasztani a ledet a levegőben, a forrasztás idejére. Azt a tartót egy távtartó két oldalára rögzítem, így használható. Most nem írok le minden részletet, mert szerintem úgysem fogsz nekilátni.

2013. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

50%-os szófosó agresszív kismalac, végig sem olvastalak, a megszólítás stílusa után ment a piros kéz mindkettő beugatásodra, leszel te még 30%-os is.

Több led volt a kezemben életemben, mint neked kilincs.

2013. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

bocs, 40%-ost akartam írni.


Egy adott helyiségről van szó.

Régen izzó volt, 70-es.

Utána kompakt cső 23 W.

Most ez a led, 18 W, és a háromból ennek a legjobb a fénye.


A hozzád hasonló vaskalapos okostojások jelentették ki annak idején "tudományos" érvekkel megtámogatva, az első magyarországi vasútvonal építése előtt, hogy "márpediglen vas a vason nem megyen"


Nem baj, világíts petróleummal, az sem érdekel, csak ne told a hüléyeségedet ország világ elé.

2013. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%

Megbocsátok lol amúgy 30% on kezdtem nem tudsz megijeszteni a piros kis kezeddel. :D

Ebből a reakcióból látszik hogy egy gyerek lehetsz aki naiv önfejü és elhiszi a marketing dumát.


A napnál is világosabb hogy műszakilag gőzöd nincs mi mellett érvelsz , és neked áll feljebb miközben én csak helyre tettem az ostoba hszedet amiben dicsőíted a led fényét hogy az mindennél jobb ezerszer ... pfff na ezt már nem bírom ki röhögés nélkül ne haragudj.


Ha már te képtelen vagy tanulni legalább más fejét ne tömd a hülyeségeiddel ,műszaki analfabétizmusoddal vagy valld be te egy ledlámpa ügynök vagy dikk.


És ne nekem higgy az agreszív malacnak, hanem töltsd le a kiválasztott led chip ed electric parameters pdf ét utána hőbörögj.


Ezt a nem olvastam el dumát meg hanyagold , gyerekes ,és átlátszó , bár ha gyerek vagy lehet hogy tényleg nem bírsz elolvasni 10 sort.


És a szöveg meg úgy van hogy több f.,.szt fogtál mint kilincset :D

2013. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!