Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha nagyon poros egy számítógép...

Ha nagyon poros egy számítógép belülről előfordulhat, hogy lassítja azt?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy mondjuk egy-két porszem bemegy egykét helyre, és megakadályozza az adat átvitelt és lassítja? Azt tudom, hogy a leégést azt csak fokozza. Holnap fogom levinni a szervizbe, hogy kompresszorral kitisztítsák... Legutóbbi RAM bővítésnél a szerelő mondta, hogy nagyon poros, és hogy vigyem le.

2013. júl. 16. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nem a porszem nem akadályozza az adatátvitelt :)

Viszont kevésbé szellőzik a gép, gyengébben hűt, és a processzor védelme visszaszabályozza a teljesítményt. Így összességében egy dzsuvás gép igen, az lassabb lesz.

2013. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ.
2013. júl. 16. 10:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok lefagyás meg rejtélyes újraindulás is a kosz számlájára írható. Rég ki nem pucolt gépben akkora pormacskák lehetnek ,ami már a ventilátorokat ill .a szellőzőnyílásokat is eltömíthető, túlmelegedés meg okozhat lassulást (visszaveszi a proci a teljesítmény) ill. rejtélyes lefagyásokat és újraindulásokat is. Évente min. egyszer célszerű levenni a gépház oldalát és kifújni belőle a koszt, porszívóval ill. egy sűrített levegős spray-el (minden számtech boltban és elektronika boltban kapható 1-2 ezer ft kb.) Ha van kompresszor az még jobb, ha benzinkút a közelben ott tuti van, és el lehet oda is vinni kicsapatni.
2015. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!