Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezzel a routerrel szeretnék...

Ezzel a routerrel szeretnék ilyet csinálni. Lehet? TP-Link TL-WA901ND Wireless-N Access Point. A többi lent.

Figyelt kérdés
A router úgy szeretném ( bekötni ) rákötni a gépre hogy a netkábel először a routerba kötöm és a routerból megy a gépbe. Tehát a router nem a gépbe kötöm hanem a gépet kötöm a routerba :-) ( tudom kicsit kavaros ) . Ezt azért akarom így mert ha esetleg a gép nem megy attól még wifi legyen. A válaszokat köszönöm és felpontozom.

#router #Access Point #net #wifi #TP-Link TL-WA901ND Wireless-N
2013. júl. 22. 03:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Router és AP egy kicsit külön dolog.:)

2. Mindenki így csinálja. A modemból jövő UTP megy az AP "WAN" portjába. Ilyenkor már van Wi-Fi, ha minden igaz (azaz a készülék be van állítva) Keresel még egy UTP kábelt, és az egyik végét beledugod az AP egyik "LAN" portjába. Jellemzően 4 darab van. Utána a másik vége megy a géped hálókártyájába, ha úgy tetszik, akkor UTP portjába. Itt beállítod a vezetékes netet, és voala.:) Nagyon szájbarágósan próbáltam leírni, elnézést ha túlzottan is.:)

2013. júl. 22. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Ahogy az előző jól mondja, ez egy Access Point nem egy router. A típus jelzésből is következik: TL-WA901ND a "WA" benne Wireless Access Point, a routereknél WR vagy WDR van írva oda. Az AP -kat arra használják hogy vezetékes hálózatot alakítsanak Wi-Fi -va vagy fordítva. Általában cégek veszik, akiknek több százezer forintos vezetékes hálózatuk van, és ezzel csinálnak Wi-Fi-t az egyes épületeikben.

Az AP-val nem tud semmilyen WAN hálózati protokollhoz csatlakozni, internetet megosztani. Ha már nincs lehetőséged vissza cseréni Wi-Fi routerre, akkor csak úgy tudod megoldani, ha veszel hozzá egy olcsó 3 ezer forintos vezetékes routert, azzal megosztod netet, ezt meg után a kötöd, hogy szórja a megosztott netet Wi-Fi-n.

2013. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szóval ez az AP csak bridge-t tud? A mi céges AP-nk tudja azokat is, amiket leírtam. Ezt nem tudtam, elnézést ha hülyeséget írtam.:/
2013. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Pedig sajnos ez a helyzet, a TP-link -k nem tudnak mást, nincs rajtuk WAN port csak 1 db LAN.

Le lehet ugyan cseréni rajta a firmware -t DD-WRT -re, amivel megoldható, hogy egy elé kötött Switch segítségével netet osszon meg. De még egy hozzáértőnek is nagy falat és kockázatos, nem pedig egy olyannak, aki azt se tudja, hogy mit vásárolt.

2013. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A router még nincs meg. Iazából egy DIGI-s 100mb-os netet szeretnék megosztani a nagy sávszélességet ki használva.Főként Xboxra kéne thehát elég gyorsnak kell lennie. Tudtok ilyen routereket mondani??? :)
2013. júl. 22. 17:56
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Minimumok, minimuma:

TP-Link TL-WR1042ND vagy TL-WR1043ND


Best buy: TP-Link TL-WDR3600

2013. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem WDR-4300 van, nincs még egy hetes. Amúgy inkább a 3600-at vedd! Már bánom hogy nem azt szereztem be. Az 5GHz-t nem is használom, és a -1 antenna is jobban mutatna. De azért szeretem a 4300-at, tökéletes router.:) Csak az b@ssza mindig fel az agyam, hogy akármilyen TP-LINK cuccot kicsomagolok, mindig karcos egy kicit. Egyszerűen nem bírják mikrokarcok nélkül becsomagolni.. Ez rohadt idegesítő.:/ Vagy csak folyton kifogom??
2013. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Nem tudom, én pont lesz_rom, mert nem palotába lakok, és nem vagyok rendmániás se, hogy ilyesmi számítana.

Amit elvárok egy TP-Link routeről, hogy stabil legyen, erős és fusson rajta a linux. :) Sosem néztem meg hogy néz ki, durva karcok egyiken se voltak. Inkább legyen kicsit karcos routerem, mint karcmentes, de sz_r, mert akkor én karcolnám össze azzal, hogy jól megküldöm végig a folyosón. :D

2013. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Túlzottan én se, de azért egy új terméktől elvárom hogy az új, azaz sértetlen legyen.:D Mondjuk sok látványelem nekem se számít, mert nem is nagyon látszódik a szerkentyű. Csak azért az ilyenek el tudnak rontani egy amúgy kiváló terméket.:/ De ez legyen a legnagyobb baj, mint írtad.:D
2013. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!