Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED meghajtó, működne így?

LED meghajtó, működne így?

Figyelt kérdés

Teljesítmény LED-et kellene meghajtani. Nyitófeszültsége 4V, viszont 2 féle aksival kellene működnie. Az egyik 4,8v a másik 7,2V-so. Tehát a feszültséget belőném stabilizáló ic-vel 4,2V-ra(4,5-öt bír maximum a LED).

A kérdés az áramkorlát. Olvastam valahol hogy ilyennel oldották meg:

[link]

Ez működőképes megoldás? A led maximum áramfelvétele 1,2A. De annál már nagyon melegszik, szóval nem akarom maximummal terhelni.

Esetleg milyen módszerrel lehet még áramkorlátot csinálni? (persze olyan megoldás érdekel ami kicsi)


2013. aug. 4. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is pontosan milyen leded van?


Másodszor a legjobb megoldás ide egy kapcsolóüzemű áramgenerátor lenne.


[link]


Itt nézz szét. Felesleges a 4.2V-s feszültségstabilizáló is. És ha melegszik a led, akkor érdemes elgondolkodni a hűtésén.

2013. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ilyen led:

[link]

A hűtés miatt alu házban lesz. Viszont elektronikának alig van hely. Ezért akarom kipróbálni ez a fejte áramkorlátozást mert mindennek másnak sokkal több hely kell.

2013. aug. 5. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilván működni fog, viszont nem kellemes, vibráló fénye van. Próbáld ki, sokat nem veszítesz vele.
2013. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha esetleg utána teszek egy kis kondit? Így az simítaná a vibrálást.

És ebben az esetben ehhez a LED-hez mekkora kondi kellene?

2013. aug. 5. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha utánateszel egy kondit, akkor megszűnik az áramgenerátor, hiszen amíg regenerálódik a biztosíték, addig a kondiból nyer energiát a led.


Ez a biztosítékos dolog úgy működik, hogy ha elérte az 1.1A (picit többet) kiold, nem vezet, regenerálódik, vezet, eléri az 1.1A-t és megint kiold. És ezt folyamatosan.


Most megnéztem az adtlapját is, nemhogy vibrálna, hanem 6.6 másodpercig nem is világítana.

2013. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam most. Egy 10 percre ráraktam egy aksira a LED-et egy 650mA-es biztosítékkal, szépen tartotta 650 és 750 között. Szóval úgy tűnik hogy ez működni fog.


Egyébként nézegettem más sok áram generátort, átnéztem az általad linkelt oldalt is. De mind viszonylag bonyolult, sok alkatrészt igénylő áramkör.

Nincs semmi egyszerűbb? Nincs valami kis IC kifejezetten erre a célra?

2013. aug. 8. 12:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos van, az ára a kérdéses.


Nézz szét a Texas Instrument és az ST oldalán, hátha találsz.

2013. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!