Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy macbook air mivel jobb...

Egy macbook air mivel jobb mint mondjuk egy 100-200e forintos laptop?

Figyelt kérdés
air,macbook,
2013. aug. 8. 23:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
Őszintén szólva semmivel sem jobb... Sokkal gyengébb mint a normális laptopok ugyanebben az árkategóriában
2013. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első: mutatnál nekem egy olyan megbízható, prémium kategóriás laptopot, ami 12 óra akkumlátoridő mellett rendelkezik intel hd 5000 grafikus procival, i5 processzorra(haswell)l, 4gb rammal, ultragyors SSD-vel, és olyan vékony mint a macbook air, ja és unibody házban van? Persze 350 ezer alatt, mert az a macbook air ára.
2013. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Ez így eléggé "almát a körtével".


Két teljesen különböző kategóriát próbálsz összehasonlítani, így egyértelműen az AIR nyerne.

De 250.000 vagy afeletti kategóriákból már könnyen lehet egy olyan konfigurációkat találni, ami technikai paraméterekben bokor mellett hagyja az air-t, leszámítva a "stílus, dizájn és életérzés" -indokot. PL:

[link]


Hardverben egyértelműen erősebb, valamin szubjektív véleményem szerint praktikusságban és használhatóságban.

a 11-es és 13-as kijelző kompakt és elfér egy kávézó asztalán, de effektív munkára vagy akár egy esti filmnézésre már nagyon kicsi. Bár nem SSD van benne, de árban kicserélik 128-asra, mint ami az AIR-ben van, de tegye fel a kezét, aki kényelmesen elfér a gépén 128 giga tárhellyel. HD és bluray filmek korában.

Az uniframe váz tényleg dizánjos, de azon kívül más előnye nemigen van, a felsőbb kategóriás többi laptop is rendesen össze van csavarozva és nem recseg-ropog, mint a 100.000es kategória.


És bár midnenki temeti, de a DVD olvasó is jól jöhet pár havonta, amit rendesen kihagytak belőle. Pláne, ha össz 128 giga tárhelyem van.


Azt döntsd el, mire szeretnéd használni. Ha parkban akarsz filmet nézni, akkor egy 2 és fél kilós monstrum nem praktikus. Meg mondjuk egy 300.000 forintos gép sem. Arra jók az olcsó kis sz@rok. Ha otthon szeretnéd használni keveset hurcibálva, esetleg munkára, akkor inkább egy nagyobb kijelzőjűt, aminél nem tik ki a csuklód.

2013. aug. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Veszel az airhez még egy HDD-t, pl egy 500 gigás 20e. Oszt csókolom!...
2013. aug. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

és ott tartunk, hogy 370.000 forintért nézem külső vinyóról a filmet a 11 colos tablet méretű kijelzőn.


Meg úgy általában... dolgozni sem nagyon lehet 11-13 colos kijelzőn. Ha meg már jön a "hát rá kell kötni egy monitorra", akkor én már megkérdezem, hogy mi a fenének kell akkor kicsi és stílusos laptop, ha kell hozzá egy 1000 forintos billentyűzet és egy emberi használatra alkalmas méretű kijelző...


És eljutottunk az egyik vallásosan elfogult kollegám problémájához: kell neki egér és billentyűzet (mert aki tapipadon akar dolgozni, az nem tudja miről beszél), de a pendrivét (vagy külső vinyót/CD írót, BT adaptert) már nem tud rákötni IT-ról kuncsorgott USB hub nélkül...


Szép dolog egy macbook air, de eddig nem találkoztam olyannal, aki konkrét feladatra tudta volna használni azon kívül, hogy a costában ezen olvassa a leveleit (okosteló helyett). Egy szép kis ékszer egy erősebb (de nem legerősebb) hardverrel, amit külső eszközök nélkül egy netbook szolgáltatásait kínálja.

2013. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Normálisak vagytok??


Egyik egy 17.3"-os monstrummal akarja versenyeztetni az alig 1 kilós 11" vagy 13"-os Macbook Airt. Jah, miért nem egyből asztali géppel állítod versenybe?


Az air egy jól eltalált és összerakott, minőségi gép. A konkurencia csak távolról lesi, nem tudták eddig megközelíteni azt a minőséget és sebességet, stabilitást, akkuidőt, amit ezek a gépek biztosítanak.


11" és jellemzően a Macbook Air nem munkára kell az embernek. Hanem tartalomfogyasztásra, szövegszerkesztésre, netezésre. És arra, hogy ne húzza le az ember táskáját, kibírja a 10-12-14 órát egy töltéssel.


Kollégám 2010-es Air-je 730 ciklusú akkumulátorával 5 órát bír még mindig. Ezt csinálja utána bármilyen másik laptopgyártó.

2013. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jut eszembe- egér problémaköre. Nekem is van egerem a Macbook Pro-mhoz. Mire használom? Egyedül akkor veszem elő, ha játszani akarok. Windowsos laptopokhoz képest a tapipad ég és föld!
2013. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nekem inkább játékra,filmnézésre,netezésre kellene.Asztali gép azért nem kell mert folyamatosan úton vagyok.
2013. aug. 11. 22:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Játékra nem ajánlom, az integrált kártya nem valami erős. Régebbi játékok persze jól futnak rajta, nade az air nem játékgép, hanem egy ultrabook.
2013. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok. Na tehat jatek. Milyen jatek? Ha black opsot akarod tobb szaz fpssel futtatni vegyel egy lenovot. Youtubeon vannak videok ahogy 2013as airen jatszanak. Mutatjak az fpst is. Latszik, hogy még a farcry2-nel is van 20-30 fps asszem.


Persze valaszt nem kaptam...

EMBER! Mutass már nekem egy olyan minosegu, i5- haswell procival 12 oras akksiidovel, 4gb rammal, meg azokkal amit fentebb leirtam egy olyan laptopot ami a macbook ara alatt van. Ez az elsonek szolt!


Amugy meg 370-ert ez mar a 13-as. Netezesre boven eleg. Oledbol filmet nezni is. Gondolom nem 5 meterrol fogod nezegetni...

2013. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!