Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen multimétert érdemes...

Milyen multimétert érdemes venni ami jó és megbízható is? És persze olcsó!

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne, hogy pontos legyen az árammérő funkciója.

Legyen rajta kondenzátor és induktivitás mérő is!


2013. aug. 9. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami jó és megbízható, az nem olcsó.

Ami olcsó, arra meg mindegy milyen márkanév van ráírva, nagyjából ugyanaz a tartalom. Egyenfeszültség állásban úgy-ahogy pontos, ohm mérés használható, árammérés már kevésbé, előbb-utóbb kontakthibásak lesznek a csatlakozók és az üzemmódkapcsoló...


Megbízható és jó pl. a Fluke akármelyik típusa, csak nem olcsó

2013. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:D Na pont ez az egy márka amire a sulimban régen azt mondták, hogy nagyon megbánták, hogy kb. minden terembe vetten 5-5 darabot.


Maxwell mennyire jó? Érdemes olyat venni?

2013. aug. 9. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezd meg a sulidat... :)

A Fluke kb. a legjobb multimétereket gyártja egyébként.

Máig hibátlanul (és pontosan) működik egy 20 évvel ezelőtt kb. a havi fizetésemárt vásárol Fluke 85...

2013. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó, nem azt mondtam, hogy szar. Nyilván nem lesz baja vele, csak én nem a 200 ezer forintosat akarom megvenni.
2013. aug. 9. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is Fluke van, FL179. Örök darab.

Van Maxwell is, kettő. Már csak alkatrésznek. Nem tartom megbízhatónak.

Már használtam sok félét, a Fluke viszi a pálmát.

Illetve régen vol a Metex, ami ár/értékben jó volt (egy 4650-em is üzemel még kifogástalanul).


Ilyen mérésekre viszont ne multimétert használj.

Keress egy ESR mérőt.

2013. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!