Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olajos mágneskapcsoló cseréje...

Olajos mágneskapcsoló cseréje száraz mágneskapcsolóra?

Figyelt kérdés
Van egy Bajai egylépcsős szivattyúm tönkrement az olajos kapcsolója szeretném kicserélni szárazra,milyen tipusút ajánlotok.

2013. aug. 18. 15:00
 1/9 fúróferkó ***** válasza:

Schneider tipusból: P25M motorvédő kapcsoló.Nem tudni mekkora motor áramfelvétele.De itt van néhány motor áramfelvételtől függő rendelési szám:

1,6-2,5 A 21106

2,5-4 A 21107

4-6,3 A 21108

6,3-10 A 21109

Hozzávaló doboz rendelési szám:21113

piros jelzőlámpa rend.szám: 21142

2013. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elfelejtetted hozzátenni,hogy lehetőleg ne kerüljön többe a kapcsoló mint amennyit a szivattyú ér,ugyanis üzletben könnyen elkérnek egy tízest egy egyszerű kapcsolóért is.Mivel egyfázisról beszélünk én a tokozott,falonkívüli,IP 54-es villanykapcsolót ajánlom,max egy ezres akciósan,a célnak tökéletesen megfelel.
2013. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen ez így van minnél olcsóbban akarok kijönni

Köszönöm a válaszokat

2013. aug. 19. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Az MO kapcsoló bizony nagyon régi...

akárhány fázisú a motor, nem volna egyszerűbb egy forgócsapos kapcsoló? Tudom, mi lesz a védelemmel, meg ne induljon újra áramszünet esetén, de ez már egy egylépcsős szivattyúnál nem hiszem hogy nagy gond...védelemnek van más, egyszerű módja...úgy túláramra, érintésvédelemre, szárazfutás ellen,stb.


a mágneskapcsoló nagyon szükséges?

2013. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen,mert amikor a nyomáskapcsoló bekapcsol a mágneskapcsoló továbbítja az áramot a motor felé.
2013. aug. 19. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok,elnézést félreértettem a kérdést,azt hittem csak egy sima kapcsolót szeretnél.Tehát ha jól értelmezem akkor egy nyomáskapcsoló bekapcsol ami meg bekapcsol egy olajos mágneskapcsolót ami meg bekapcsolja a szivattyút? Frankó.És mi az értelme? Merthogy a mágneskapcsoló egy teljesen felesleges elem.Miért nem jó ha a nyomáskapcsoló bekapcsolja a szivattyút,mintahogy a normális emberek szokták?
2013. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

OK. ezt elfelejtettem.

Én azt tenném, hogy bemennék egy villanyszerelő-boltba, és előadnám, mit is szeretnék.

Budaörsön, Rákos-Szentmihályon, Kelenföldön is van jó boltocska, hozzáértő szakemberekkel.

Ott meglátod mi az amit applikánod kell, vagy megveszed, vagy nem.

(Illetve bárhol az országban ahol laksz.)

2013. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egylépcsős bajai szivattyú nem az az érték kategória amire mindenféle védelmet szerelünk (ha csak a védelem miatt kell a mágneskapcsoló).Egy új mágneskapcsoló árán kapsz kettő felújított bajait.
2013. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd érdeklődök szakembernél.
2013. aug. 20. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!