Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led autós izzó. Miért világít...

Jakoca kérdése:

Led autós izzó. Miért világít akkor is ha már kivettem a kulcsot. Kb 10 percig, (a hátramenet lámpa, LED)?

Figyelt kérdés
Kicseréltem a hátramenet izzókat ledre,és miután kiszálok,még világít...nem tudom miért...köszi

2013. aug. 27. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Vmi elektronika intézi a kapcsolását és lehet benne egy jó nagy kapacitású elektrolit kondi.

Ha kiveszed a hátramenetből, akkor - gondolom - nem világít. :) Jól sejtem?

2013. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


A LEDes lámpák nem hagyományos lámpak.

A hagyományos lámpa hideg ellenállása gyakorlatilag rövidzárnak felel meg. Ellentétben a LEDes lámpával, ahol ez 10V alatt szakadásként jelenik meg.

Mivel az ellenőrző áramkör áramot hajt az izzószál épségének ellenőrzése céljából, de nem akkorát, hogy a hagyományos lámpa wolframszála melegedjen. Ez néhány milliAmper, de akár 10 milliAmper feletti áram is lehet.

Ekkora áram mellett már a LEDes lámpa LEDjei világítani fognak.

És igen ez addig tart, míg az elektronikában a leállást követően minden töltve maradt töltéstároló elem ki nem sül.


Üdv!

2013. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Köszi #2!. Ez a magyarázata, h akkor is világít, ha kiveszi hátramenetből. :)


(#1 voltam)

2013. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bamboochatheone ***** válasza:
Kell rá egy 1mOhm-os ellenállás a test és a pozitív közé így az egyből kisüti majd ha kiveszi a kulcsot.
2013. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bamboochatheone ***** válasza:
MegaOhm nem Miliohm.:D
2013. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha a LED-en átfolyó áram - néhány 10mA lehet - nem tudja kisütni csak 10 perc alatt, akkor ott az 1Mohm sz@rt se ér. My opinion is. :)
2013. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bamboochatheone ***** válasza:
Akkor miért van a profi LED-es villanykörtékben ekkora ellenállás? 230 volthoz és persze a pufferkondihoz.
2013. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most előhozakodsz egy másik dologgal és próbálod összehasonlítani? Egész más a kapcsolástechnikája egy hálózatról működő LED lámpának és egy izzós tolatólámpa szakadását figyelő elektronikának. Ott a bibi, h azt nem LED-es világításra készítették fel. Nyilván úgy kellene megtervezni, ha LED-es a tolatólámpa, h csak akkor figyelje a meghibásodást, ha a hátramenet be van kapcsolva. Ez esetben megszakíthatja a LED áramkörét, amikor pl. üresbe v bármely más fokozatba teszi. Igaz, addig, amíg nem kapcsol hátramenetet, nem fog kiderülni a meghibásodás. De LED-eknél kell erre egyáltalán számítani? Örök élet+1 nap. Legalább is az autó előbb fog amortizálódni, mint a LED-es világítótest.
2013. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 29. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!