Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyen irányító! (? )

Egyen irányító! (? )

Figyelt kérdés
Ugyebár az egyen irányítóknál a feszültséget a puffer kondenzátorról vesszük le; viszont már a kondira is egyen fesz.-t kapcsolunk ugye? Ilyenkor a kondi nem töltődik fel és nem úgy viselkedik mintha a helyén szakadás lenne??

2013. aug. 27. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs terhelés, fogyasztó kötve a pufferre, akkor csak nagyon kevés töltésfenntartó áram folyik nagyon rövid ideig a pufferbe a dióda híd felől. Tehát megnő a puffer látszólagos impedanciája.

Még valami? :)

2013. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de ezt így nem nagyon értem! :D

Az érdekelne hogy hogyan tudunk folyamatosan egyen feszt levenni a pufferről? Hiszen az feltöltődik nem? Vagy ez akkor sül ki amikor terhelés van rajta?

2013. aug. 27. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Képzelj magad elé egy szinuszjelet. A felezővonala lesz a "0" feszültség. Ehhez képest a váltakozófeszültség értéke hol pozitív, hol negatív. Most gondolatban egyenirányítsad. A vonal alatti félhullámokat szépen "hajtogasd fel" a vonal fölé. Lesz egy csomó szép pozitív szinusz félhullámod. Na ezt a feszültséget küldöd be a pufferkondenzátorba, és az simítja ki. Na jó, terheléstől függően lesz egy fűrészjel jellegű hullámossága.

Ennek a hullámosságnak az értéke (közelítő képlet, meglehetősen bonyolult lenne levezetni hogy miért, meghaladja a képességeimet) kétutas egyenirányításnál 1,5* It / Cp

It a terhelőáram, milliamperben

Cp a pufferkondi, mikrofarádban

tehát 1000 mikro, 1 ampernél 1,5V brummot jelent, ami ráül az egyenfeszültségre.

2013. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűsítsük le az egészet, mert a kérdés első fele okozza a problémát.



"Ugyebár az egyen irányítóknál a feszültséget a puffer kondenzátorról vesszük le"


Nem, az egyenirányítóra közvetlenül a váltakozófeszültséget kell kapcsolni. Az egyenirányító után kerül a pufferkondenzátor.

2013. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5/5


Értem hogy az egyen irányító után van a puffer, azt is hogy mi a dolga.


Megpróbálom másképpen. Ugye én azt tanultam, lehet hogy rosszul, nem tudom :D , hogy ha egy kondit egyen feszültséggel feltöltünk akkor az feltöltött állapotban olyan mintha a helyén szakadás lenne, nem? Tehát az egyen irányítás után egyen feszültség kerül rá amit ugye simít majd, de nem értem hogy hogyan vehetünk le róla fesz.-t hiszen , mint ahogy írtam én úgy tudom hogy szakadásként viselkedik! Remélem így érthető!

2013. aug. 28. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert egy szakadásnak nem szokása hogy pártized Coulomb töltés legyen benne felhalmozva.


Ezt írod:

"Tehát az egyen irányítás után egyen feszültség kerül rá amit ugye simít majd, de nem értem hogy hogyan vehetünk le róla fesz.-t hiszen , mint ahogy írtam én úgy tudom hogy szakadásként viselkedik! Remélem így érthető!

"


Menjünk szépen sorba: nem, egyenirányítás után nem egyenfeszültség kerül rá, hanem pozitív szinusz félhullámok, amiket a kondenzátor tesz terheletlenül egyenfeszültséggé. Terhelve az egyenfeszültségen már megjelenik a brummfeszültség is, ami a terhelőáram és a pufferkondenzátor nagyságától függ.


Bővebben olvashatsz itt:

[link]

2013. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok köszi!
2013. aug. 29. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!