Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sajnáljátok, hogy megszünik a...

Sajnáljátok, hogy megszünik a hagyományos égö? Tényleg annyival jobb az energiatakarékos égö többszörös áron?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 21:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Na ná, hogy sajnálom! Éppen ma vettem 3 darabot a régiből. Igaz, ott volt mellette az újfajta 12 szeres áron. Az energiatakarékos epilepsziát /is/ okoz az arra érzékenyeknél és még egy-két dolog ki fog derülni róla.
2009. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Én is elég sok érdekes dolgot hallottam az energiatakarékos égőkről.. Bár az ára lenne a legkisebb gond!! Remélem mielőbb lemondanak erről a hülyeségről. Szerintem amúgyse ezen múlik környezetünk jövője, de mindegy..

Én a hagyományos mellett szavazok.

2009. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ebben nem csak az a dühítő, hogy ránk kényszerítik a többszörös árú égőket, hanem az is, hogy az energiatakarékos izzóknak közel sincs olyan fényereje, mint a hagyományosnak!!!


Vannak a lakásomban olyan helyek, ahol félhomályba borul minden a 60-as izzótól, muszáj lenne 100-ast betenni (előszoba, W.C., fürdőszoba).

A lépcsőházban is csak a 100-as izzóval látunk, azt nem lehet energiatakarékosra cserélni, mert az éjszakai fel-le kapcsolgatásokat nem bírja (ráadásul a nyakunkat törjük majd, mert nem látunk majd a lépcsőfordulókban).


Én nem csak egyszerűen "sajnálom", hanem baromi mérges vagyok, amikor valamit központilag rám kényszerítenek, mert Valakinek Valahol ez lenne a "jó üzlet"... :-[


Amúgy is baromi sokat fizetünk az áramért, de az már abszurdum, hogy drága is, és még vakoskodhatunk is???...


Na, ilyenkor tele a hócipőm az egész UNIÓ-val, meg a sok barommal, akik ott (a mi pénzünkön!) összeülnek és kitalálják nekünk, hogyan kell élnünk NEKÜNK!

(Ők meg a 100milliós palotáikban dőzsölnek fényáradatban, még a medencéjük is ki van világítva alulról.)

2009. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mi tudsz mi fog kiderülni róla ?? Hol kapok még Bp-en még régi izzot föleg 100W-at ?? Mert a Praktikerben már csak 40W 60 W-ost kaptam !
2009. okt. 31. 21:37
 5/24 A kérdező kommentje:
külföldön kapok esetleg ?
2009. okt. 31. 21:40
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként hivatalosan mikortól tiltják/tiltották be? :S
2009. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%

A férjem múltkor vett egy rakás 100 Wattost a Lidl-ben! :D

Állítólag még van az üzletekben, vagyis folyamatosan kiteszik, de azonnal elkapkodják a vevők.

Nagy hipermarketekben próbáld!


A másik : a boltoknak is jobban megéri a többszörös árú energiatakarékosat árulni, mert a drágább cuccon több a nyereségük, mint az olcsón... :-[

2009. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
úgy tudom már a gyártás leált , (talán nyár közepén ) , a raktárkészletet meg talán 2015-ig árulhatják a boltok !
2009. okt. 31. 21:45
 9/24 anonim ***** válasza:
2009. okt. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem. Évek óta energiatakarékos égőt használunk. Nem fáj a szemünk, nem fáj a fejünk is van olyan jó világítási ereje, mint a hagyományos villanykörtének. Lehet, hogy megvenni drágább, de 100W helyett csak 25W-ot fogyaszt. Ha napi 5 órát égeted, akkor (75*5) 375W-ot spórolsz.
2009. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!