Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Cnc gép házilag. Milyen...

Cnc gép házilag. Milyen alkatrész szükséges?

Figyelt kérdés
Arra szeretnék megkérni valakit aki jártas a cnc szakmában hogy írja le nekem hogy milyen alkatrészekre van szükség egy házilag készített cnc géphez. Értem én azt hogy főorsó motor milyen fordulatszámút érdemes, meghajtó motor vezérlő egység milyen kell, sín, meg hasonló. Fa ,arására szeretném használni. lehetőleg kb olyan 40-50 cm-es anyagot lehessen vele megmunkálni. köszönöm.

2013. szept. 2. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha beírod a gugliba, hogy "homemade cnc", akkor lesz sok leírás és fotó, sőt videók. A szerszámok mozgatásához léptetőmotort szoktak használni, azok meghajtása és maga a progi viszont már túl összetett, hogy itt röviden le lehessen írni. Annak hosszasan utána kell olvasni, már ha van elektronikai alapismereted.
2013. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsosorban iszonyatosan sok penzre van szukseged hozza, hiszen a legtobb alkatreszt nem tudod legyartani , egy kottyanasmentes linearis hajtomu ritkan van 100eFt alatt,ebbol 3 db kell , a leptetomotorok drabja is 35-50eFt (szinten 3 db) ,elektronikat vehetsz kompletten az ebayen ,ez a legolcsobb nagyjabol 50eFt-ert mar kapsz es ezekhez jon meg a maromotor.. Ha olyat akarsz epiteni,ami nem csak eppen mukodik,hanem hasznalhato is, akkor also hangon fel milliot tervezz bele nyugodtan
2013. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De ha ügyes vagy, használtan is találsz alkatrészt hozzá, akár nyomtató bontóban, stb. Persze az illesztésekkel lesznek gondok, ez benne van a pakliban. A holtjáték nélküli megvezetésre meg vannak sufni megoldások, a gyakorlatban aránylag egész jól működnek.

:)

2013. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze,regi a3-as matrixnyomtatokbol remek linearis csapagy donort faraghatasz ... De eleg nagy szivas . Ha nincs kitartasod vagy nem vagy kelloen preciz ne kezdj hozza
2013. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én a helyedben szétnéznék a Hobby CNC fórumon:

[link]

Biztos tudnak neked segíteni.

2013. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Nézelődöm majd hogyan lehetne a legjobban megoldani.
2013. szept. 3. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!