Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autóban 3utas nagy oválok...

Autóban 3utas nagy oválok mellé előre milyen hangszóró szett menjen komponens vagy koax?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közeljövőben egy kis hifit rakni a kocsiba.

Elképzelésem az hogy mélynyomó nem lesz mert kell a csomagtartó. Helyette két nagy ovál megy a kalaptartóba.

Egy koax vagy komponens szett pedig előre az ajtóba.

Az autó egy fiat bravo sx.

Eddig még semmi nincs meg.

Aki ért az autó hifikhez örülnék ha segítene válogatni.

eddig ez az olvál van kinézve.

[link]



2013. szept. 3. 15:12
1 2
 1/19 Osynho ***** válasza:
Az ovál felejtős, főleg 23 ezer Ft-ért. Kalaptartóra kalap való, nem hangszóró. Amennyiben a mélyládát szeretnéd helyettesíteni (teljesen elég nehéz ügy), úgy egy rendes első szett kell (komponens), és egy megfelelő beépítés, szigetelés. Valamint erősítő, mert a fejekben lévő végfok nem sok mindenre való.
2013. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

ovál mindenképp lesz mert

1. most két hulladék van hátul ami ocsmány,új kalaptartót nem veszek mert jól néz ki ha van ott hangszóró.

2. egy első komponens szett soha nem fog olyan mélyet adni mint egy 6x9 es ovál.


erősítőt természetesen veszek majd,bitumen lapot is terveztem az ajtókba rakni,minőségi vezetékek,fejegység mind meg lesz véve.


néztem egy jobbnak tűnő ovált,magasabb az érzékenysége mint amit linkeltem valamint ez 4utas.

szerinted milyen erősítő kellene ehhez hogy ezt jól hajtsa?

plusz első hangszórókat is hajtania kéne ezen kívül,kb 30ezerig kellene minél jobb erősítő hozzá.

ez az új kiszemelt.

[link]



nézegettem ajtóba valót is,annál ez tetszik.

[link]

gyárilag ilyen méretű ovál van az ajtóba azért ilyet néztem.

2013. szept. 3. 18:11
 3/19 Osynho ***** válasza:

1. Hátulról akkor vedd ki a hangszórókat és maradjon ott a rács, így nem lesz csúnya. :D


2. Ez a kijelentés egyszerűen nem igaz :) Honnan jön ez neked? A hangszórónak zárt tér kell, hogy jól szóljon, nem csak mély hangsávban, hanem a közepek miatt is. Nyílt térben akusztikus rövidzár jön létre. Persze vannak free air hangszórók, de általánosságban nem véletlenül vannak dobozban. A kalaptartó nem zárt, ahogy a szigetelés nélküli ajtó se. Hallottál már rendes 16-os szettet, szigetelt ajtóban, erősítőről hajtva?


Egy kicsit durva, de tessék:


http://www.youtube.com/watch?v=3kXwxOvCCZ0&list=WLE7F5D927D7..


http://www.youtube.com/watch?v=FnGYdd2jcfs&list=WLE7F5D927D7..


Kevesled a mélyet? :)


A hátsó hangszóróval az a baj, hogy az árát hozzátéve elég sokkal jobb első szettre futná (vagy erősítőre, vagy kábelre, szigetelésre, bármire), ezen kívül teljesen szétveri a színpadképet a mindenhonnan érkező hang, különös tekintettel a magas hangokra (mivel azoknak van irányultsága az emberi fül tekintetében).


A sztereó hang 2 csatornából áll (+ kisegítő sub, ha van rá igény), minden ennél több csak ront a hangon. Az autó egy kicsi, akusztikailag nem túl előnyös hely, ahol teljesen felesleges 4 hangszóró. Persze, ízlések és pofonok, én az igényes zenehallgatásról beszélek. :)


A 24 ezer meg rohadt sok pénz egy oválért, és a Pioneert se erőltetném, fejegységben jók, meg van pár épkézláb cuccuk, de inkább magasabb kategóriában.


„nézegettem ajtóba valót is,annál ez tetszik.”


De mi tetszik benne? Hallottad szólni?


Az a baj, hogy komponens szett lenne jó előre! Ha a magasakat nem fülmagasságba teszed, gagyi lesz a hangja, nem a térdednél van a füled. Meg ez tök más, mint az első kettő, összevissza fog szólni. :)

2013. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Osynho ***** válasza:

Erősítőnek ajánlanék egy Hollywood Excursion HXA 45-öt. Most pont van egy eladó, viccesen olcsón, 30 ezer ft-ért. Sosem használt cucc, a srác megvette, de később mégse lett hifi project. Keress rá, mennyi az új ára. Nagyon jó kis motyó.


Ez meg a Bravoba történő hangszóró építés menete:


[link]


Annyit tennék hozzá, hogy ne műanyag kacat keretet vegyél, hanem mdf-ből vágass 2 gyűrűt. Sokkal jobb anyag, ráadásul könnyen faragható, ha valahol hozzáér a kárpit, vagy valami más.

2013. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Oks,meggyőztél.

tehát akkor kalaptartó nagy ovál kilőve,első ajtó ovál kilőve.

akkor most az van hogy egyefene és legyen egy mélynyomó hátul,max kiveszem ha kell a hely.

ezt a szerepet egy DLD 500+ (az új verziós) fogja betölteni.

ehhez kellene akkor nekem egy elég erős 4 csatornás erősítő.

azért kéne 4es mert 2csatorna menne akkor majd az első ajtóban lévő valamilyen hangszórókhoz és 2csatorna hidalva pedig a mélynyomóé lenne.

a keret az erősítőre kb 35 ropi.

tudnál mondani ezeknek a feltételeknek megfelelőt?


első szettnek milyen hangszórókat tudnál ajánlani?


fejegységnek ezt néztem ki.

vélemény?

[link]

2013. szept. 4. 14:47
 6/19 Osynho ***** válasza:

Jó döntés! :) A 4 csatornás erősítő így jól felhasználhatóm valóban. Nálam is így megy. Az előbbiekben ajánlott Hollywood erősítő jó erre is, bár nem tudom mekkora erő kell neked. Újan 35 ezerért nem nagyon fogsz jót kapni, így mindenképpen használtat nézz.


Miért pont DLD 500+? :) Mélyládát úgy érdemes venni, hogy kész a komplett rendszer az adott autóban, majd ahhoz illeszted a megfelelő subot. Tehát koránt sem biztos, hogy pont a DLD lesz a jó. Az is kérdés, hogy mennyiért vennéd. Használt cucc nem játszik? Mert sokkal jobbat kapni azonos pénzért és ha nincs megölve, akkor nem gáz, hogy használt. Nagyon jó cumókra lehet ráfutni apróban, amikből még alkudni is lehet.


"első szettnek milyen hangszórókat tudnál ajánlani? "


Mennyiért?


A fejegység nem ideális, mert:


RCA kimenet 1 pár(2V) hátsó kimenet, vagy mélynyomó(kapcsolható)


Neked 2pár rca fog kelleni.

2013. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

mac audio mpx 4500 erősítőről vélemény?


jel/zaj viszonynál a minél magasabb szám vagy a minél alacsonyabb szám a jobb?

2013. szept. 4. 15:03
 8/19 Osynho ***** válasza:
mac audiót ne vegyél! Újan tényleg nem lesz erős, minőségi 4 csatornás erősítő 35 ezer alatt. :)
2013. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

a dld fix mert havernak is az van tudom hogy szól,isteni.

az érzékenységes is magas tehát nem igényel kur va erős erősítőt hogy megszólaljon.

használt cucc nálam nem játszik,mindenből új kell,nálam ez elvi kérdés.

később kondit is szerzek majd be.

most első szettnek hirtelen nem tudom milyen árkéne mert túlzásba sem akarok esni anyagilag.

az fix hogy így hogy mély is lesz 100ból már nem lesz meg.

legyen első komponensnek az ár 25 ezer megadva.

apránként majd csak meg veszem mindet a lényeg most hogy össze válogassak egy rendszert amit majd apránként meg veszek.


fejegységből a max 25 ropi szintén,afelé nem nagyon akarok menni.

előny ha zöld a gomb világítás valamint pendriveról fogsz szólni a zene tehát legyen rajta usb 2.0.


egyébként főleg hip-hap szerűségek fognak menni tehát viszonylag kevés magas és erős mély jellemzi majd a zenéket amit hallgatok rajta.

2013. szept. 4. 15:11
 10/19 A kérdező kommentje:

a macel mi a gond?

hibásak vagy mi?

a szerint választottam hogy haverét mi hajtja,és hogy az hogy szól vele.

azt övét egy blaupunkt gta 460 erősítő hajtja,kondenzátor nincs,aksi sima gyári savas.

első kicx komponens szettje van,az is arról az erősítőről megy.

2013. szept. 4. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!